Kazaa zagrożeniem...

...tym razem nie dla RIAA czy organizacji anty-pirackich. Computer Associates (CA), właściciel PestPatrol, pakietu mającego przeciwdziałać niepożądanym aplikacjom, określił program Kazaa jako największe spyware'owe zagrożenie. Zajęła ona pierwsze miejsce na czarnej liście CA. Program zasłużył sobie na to głównie swą popularnością, o której może świadczyć liczba 214 milionów pobrań. Z drugiej strony, CA twierdzi, że miało wątpliwości co do zakwalifikowania Kazza jako spyware.

Simon Perry z Computer Associates powiedział, że nie chce podważać zalet programu, jednak używając go "zezwalasz milionom niepożądanych osób na dostęp do swego komputera". Firma uważa, że cechą wielu programów p2p jest obciążanie zasobów i spowolnienie działania komputerów ze względu na dołączone aplikacje spyware i adware. Jednak to Kazaa jest anty - numerem jeden dzięki liczbie kopii używanych na całym świecie.

Reklama

Dodajmy, iż na drugim miejscu czarnej listy PestPatrol jest program Ezula, dalej zaś hotbar.com i GameSpy Arcade. Simon Perry zauważa, że spyware może być groźniejsze nawet od wirusów, ponieważ te szybko są niszczone przez odpowiednie szczepionki, natomiast programy spyware i adware tkwią w systemie przez długi czas. Można się tylko zastanawiać, czy nie jest to po części winą nieświadomych użytkowników.

Dowiedz się więcej na temat: zagrożeni

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje