Reklama

Jak przyspieszyć komputer? Najlepsze triki i sposoby

Jak zwiększyć wydajność komputera? Bardziej zaawansowane metody

Reklama

Skorzystaliście z powyższych metod, ale nie okazały się one skuteczne? Nie zależy Wam na odmuleniu zawirusowanego czy zapchanego plikami urządzenia, a po prostu na odblokowanie mocy domyślnie “uwięzionej" w urządzeniu? Jak przyspieszyć komputer w takiej sytuacji?

Mamy dla Was kilka dodatkowych metod, które powinny okazać się pomocne. Dedykujemy je w dużej mierze bardziej zaawansowanym użytkownikom - laikom radzimy, aby mimo wszystko zadowolili się innymi sposobami, czyli tymi opisanymi powyżej lub wymianą niektórych podzespołów urządzenia, co omówimy dokładniej w dalszej części artykułu.

1. Używaj dedykowanej karty graficznej i wszystkich rdzeni procesora

Jeśli komputer w teorii ma dobrą kartę graficzną i procesor, a działa wolniej, niż moglibyśmy się spodziewać, możliwe, że pełne możliwości tych podzespołów nie są wykorzystywane.

Najpierw upewnij się, że wykorzystywana jest dedykowana karta graficzna, a nie zintegrowana, jeśli masz dwie. W przypadku karty Nvidia kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolne miejsce na Pulpicie i wybierz “Panel sterowania Nvidia".

Następnie w sekcji Zarządzaj ustawieniami 3D wybierz z listy rozwijanej koło napisu “Preferowana karta graficzna" kartę dedykowaną i potwierdź decyzję przyciskiem Zastosuj.

W przypadku posiadaczy kart AMD wygląda to nieco inaczej. Najpierw trzeba otworzyć AMD Catalyst Control Center. Potem przejść do sekcji Graphics i w zakładce PowerPlay ustawić opcje Plugged In oraz Battery na Maximum Performance. Następnie oczywiście trzeba potwierdzić swoją decyzję przyciskiem Zastosuj.

Jeśli zaś chodzi o maksymalne wykorzystanie procesora, to w pierwszej kolejności musimy nacisnąć skrót Windows + R, wpisać w okienko msconfig i potwierdzić Enterem. W okienku, które się otworzy, trzeba potem przejść do zakładki Rozruch i kliknąć na przycisk Opcje zaawansowane.

Kolejny krok to zaznaczenie okienka obok napisu Liczba procesorów i wybranie z listy rozwijanej najwyższej dostępnej liczby. Dalej trzeba kliknąć OK, po czym Zastosuj i znowu OK. Żeby odczuć różnicę, musimy następnie uruchomić urządzenie ponownie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje