Reklama

Jak przyspieszyć komputer? Najlepsze triki i sposoby

4. Użyj specjalnych programów do optymalizacji i czyszczenia komputera

W dużym skrócie, obecnie dostępne jest wiele świetnych programów (w tym niektóre całkowicie za darmo), które pozwalają między innymi usunąć zbędne pliki, naprawić błędy w rejestrze, znaleźć duplikaty na dysku i nie tylko.

Reklama

Są też programy stworzone z myślą o usuwaniu z komputera uciążliwego adware (złośliwego oprogramowania, które powoduje m.in. wyświetlanie się reklam czy instalowanie trudnych do usunięcia toolbarów w wyszukiwarkach internetowych). Zdecydowanie warto z takich narzędzi regularnie korzystać, zarówno prewencyjnie, jak i w sytuacji, kiedy już widzimy, że urządzenie spowalnia i zastanawiamy się, jak odmulić komputer.

5. Zmień ustawienia zarządzania energią

Oszczędzanie energii jest dobre, jeśli na przykład korzystamy z laptopa poza domem i nie możemy go podłączyć do prądu, a chcemy, aby działał jak najdłużej. Jeśli jednak mamy stały dostęp do gniazdka, może ono tylko niepotrzebnie obniżać wydajność naszego urządzenia. Szczególnie odczujemy to w grach, ale również przy zwykłym użytkowaniu może dać się we znaki.

W takim razie, jak przyspieszyć laptopa i uniknąć takiej sytuacji? Kliknij lewym przyciskiem myszy na ikonkę baterii na pasku zadań na dole ekranu i przesuń suwak maksymalnie w stronę napisu “Wysoka wydajność".


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje