Reklama

ioSafe N2 - dysk, któremu nie straszne pożary i powodzie

Ochrona danych jest wśród przeciętnych użytkowników bardziej kwestią mody niż konieczności. Są jednak ludzie, którzy bezpieczeństwa informacji strzegą jak oka w głowie. To dla nich stworzono ioSafe N2.

ioSafe to firma, która specjalizuje się w produkcji dysków twardych odpornych na katastrofy naturalne i spowodowane przez człowieka. Ich najnowszy produkt zwany N2 to połączenie najlepszych lokalnych rozwiązań ochrony danych z niezawodnością chmury.

W pancernym pudełku znajdują się dwa dyski połączone w RAID. W przypadku, gdy jeden z nich przestanie działać, to te same dane znajdą się na drugim. Dodatkowym zabezpieczeniem jest dostęp do chmury, który odbywa się za pomocą złącz USB 3.0 oraz FireWire 800.

N2 może pracować w bardzo wysokich temperaturach (około 1000 stopni) i ogniu przez ponad 30 minut. Kontakt z wodą też nie jest większym problemem, ponieważ N2 wytrzyma w zanurzeniu przez 3 dni. Ciekawym dodatkiem jest specjalny zestaw, za pomocą którego możemy przykręcić urządzenie do podłogi i zabezpieczyć dostęp do śrub specjalną blokadą. Oczywiście same dane można i trzeba zakodować odpowiednim kluczem.

Reklama

N2 jest sprzedawany przez serwis Indiegogo, co oznacza, że nie znajdziemy go na półkach sklepowych. Powstanie tyle urządzeń, ile będzie zebranych zamówień. Aby dostać się na listę osób oczekujących należy wpłacić 500 dol.

Mariusz Kamiński

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: ochrona danych | dysk | dysk twardy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama