Intel wspomaga Linuksa

Intel zaoferuje system operacyjny Linux producentom opartego na technologii firmy sprzętu komputerowego z Chin i Indii. Intel twierdzi, że wielu producentów tanich, niemarkowych komputerów oczekuje darmowego systemu operacyjnego, który firma z Santa Clara gotowa jest dostarczyć. Pomimo bliskich związków z Microsoftem i jego sztandarowym systemem Windows, Intel nie chce utracić rosnącego w siłę rynku azjatyckiego.

Rozwój rynku komputerowego dotyczy całego świata. Także tych krajów, które dotychczas nie kojarzyły się nam z informatycznymi potęgami. Intel dostarczy więc swym klientom (producentom tanich zestawów komputerowych) specjalne zestawy zawierające system Linux wraz z wszelkimi przewodnikami zapewniającymi szybką instalację i bezawaryjną pracę.

Reklama

Decyzji Intela nie skomentowali jeszcze przedstawiciele Microsoftu. Według ekspertów, inicjatywa może okazać się znacznym sukcesem, ponieważ chińskie władze dążą do wyeliminowania piractwa. Linux, jako system darmowy, może być instalowany bez żadnych konsekwencji prawnych, co ma opłacać się zarówno klientom, jak i samemu Intelowi.

Dowiedz się więcej na temat: system operacyjny | Linux | intel

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje