IdeaPad U1 z tabletem LePad od Lenovo

Lenovo zapowiedziało hybrydowy notebook IdeaPad U1 z tabletem LePad - urządzenie, łączące w sobie mobilność multimedialnego tabletu HD z dostępem do aplikacji Android oraz podstawę notebooka z klawiaturą, która udostępnia pełnię funkcji systemu Windows 7.

- Nasz IdeaPad U1 i LePad doskonale pasuje do mobilnego trybu życia" - powiedział Liu Jun, starszy wiceprezes ds. grupy produktów Idea firmy Lenovo. - Lekkiego tabletu można użyć do pracy mobilnej, a następnie włożyć go do podstawy U1 w celu pisania tekstu lub tworzenia materiałów multimedialnych. To technika powinna dostosowywać się do stylu życia konsumentów,

Reklama

a nie odwrotnie, a ten produkt z pewnością oferuje im najlepsze zalety obu trybów pracy - dodał.

Ważący poniżej kilograma i mający niewiele ponad centymetr grubości LePad to przenośny tablet działający z procesorem Qualcomm Snapdragon. Umożliwia on intensywną pracę mobilną przez cały dzień dzięki baterii, której żywotność sięga 8 godzin. LePad jest dostępny w czterech stylowych kolorach i z dwoma typami powierzchni: szkarłatnym, białym, brązowym o skórzanej fakturze oraz czarnym o skórzanej fakturze. LePad z panoramicznym ekranem HD o przekątnej 10,1 cala działa w orientacji poziomej i pionowej, umożliwiając oglądanie wideo, przeglądanie Internetu, dostęp do serwisów społecznościowych, a także pisanie wiadomości. Zawiera także przednią kamerę do robienia zdjęć i rozmów wideo.

Wykorzystując platformę Android 2.2., firma Lenovo udostępniła użytkownikom tabletu LePad zalety systemu Android na dużym ekranie. Mogą oni używać atrakcyjnego, 4-częściowego interfejsu, a także specjalnie opracowanej przez Lenovo usługi dostarczania w czasie rzeczywistym wiadomości e-mail, aktualności i innych materiałów, dzięki której nie trzeba wielokrotnie otwierać przeglądarki i się logować. LePad wykorzystuje biznesowe środowisko Android ustanowione przez firmę Lenovo

w Chinach na potrzeby smartfonu LePhone. Użytkownicy komputera LePad mogą korzystać z wielu zainstalowanych standardowo aplikacji, a ponadto mają dostęp do tysięcy aplikacji Android przystosowanych przez chińskich partnerów do dużego ekranu.

IdeaPad U1 - pełny notebook

Użytkownicy, którzy potrzebują pełni funkcji standardowego notebooka do tworzenia zawartości

w aplikacjach systemu Windows, mogą włożyć tablet LePad do podstawy U1. IdeaPad U1 zmienia interfejs tabletu LePad w notebook Windows 7 z pełną klawiaturą. Podstawa zawiera system operacyjny Windows 7 Home Premium oraz procesor Intel CULV. Technologia Hybrid Switch umożliwia płynne przełączanie systemów operacyjnych w celu nieprzerwanego korzystania z funkcji internetowych.

Ceny i dostępność

Lenovo IdeaPad U1 z tabletem LePad będzie dostępny początkowo w Chinach od I kwartału. Tablet LePad można kupić osobno, bez podstawy U1. Ceny tabletu LePad rozpoczynają się od około 3499 RMB (ok. 520 USD), a hybrydowego notebooka U1 od około 8888 RMB (ok. 1300). Szczegółowe informacje o cenach i dostępności na innych rynkach można uzyskać od przedstawiciela firmy Lenovo.

Dowiedz się więcej na temat: Android | lenovo | tablet

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje