HP zaczyna produkcję pecetów w Rosji

Hewlett-Packard wraz z należącą do grupy Foxconn spółką Foxconn International Holdings rozpoczął w pobliżu Sankt Petersburga (Rosja) budowę fabryki, która ma się zająć produkcją komputerów na rynek rosyjski.

Zakład ma wytwarzać 40 000 komputerów osobistych miesięcznie. Foxconnn to tajwańska firma wykonująca na zlecenie produkty elektroniczne. Jak oświadczył przy okazji wkopania kamienia węgielnego pod nową fabrykę Tony Prophet, starszy wiceprezes HP (Senior Vice President), w Rosji coraz bardziej zauważalne jest zainteresowanie nowoczesną techniką.

Reklama

Koncern HP to niejedyna firma, która dostrzega gospodarczy potencjał Rosji. Budowę swoich fabryk motoryzacyjnych rozpoczęły już spółki joint venture z udziałem General Motors, Forda i Renault, a Toyota i Daimler-Chrysler negocjują warunki porozumień, z których każde ma mieć wartość pół miliarda dolarów. Stąd też 50 milionów dolarów przeznaczone na inwestycję w fabrykę komputerów wydaje się raczej skromną sumą.

Jednak HP należy do pierwszych firm amerykańskich, który zdecydowały się na inwestycje w Rosji. Pojawiła się tam jeszcze przez 40 laty, kiedy to otwarto przedstawicielstwo korporacji w Moskwie. Dziś firma jest liderem na rosyjskim rynku IT, mając dziesięć filii rozrzuconych po całym kraju. Poza tym przed rokiem HP uruchomił w Sankt Petersburgu swój dział badawczo-rozwojowy, który zajmuje się między innymi zarządzaniem i analizą danych cyfrowych.

Dowiedz się więcej na temat: fabryka | Hewlett Packard | Hewlett-Packard | firma

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje