Reklama

HP sprzedaje wirusy

Hewlett-Packard przyznał w biuletynie bezpieczeństwa, że wprowadził na rynek pendrive zainfekowane oprogramowaniem malware. Urządzenia złapały wirusa w HP.

HP USB Floppy Drive Key to przenośna pamięć flash, która zastępuje napęd dyskietek i została przystosowana do pracy z komputerami ProLiant Server firmy HP.

Reklama

Analitycy bezpieczeństwa podtrzymują, że złośliwe oprogramowanie zostało przygotowane właśnie dla serwerów HP ProLiant i umieszczenie go na pendrive'ach jest zaplanowaną akcją przestępców. Korporacja potwierdziła, że sprzęt zawiera parę robaków, nie wyjawiając jednak nic ponad to.

Nie wiadomo ile urządzeń jest zarażonych, jak odkryto zagrożenie oraz ile serwerów zostało zainfekowanych. Firma stwierdziła natomiast, że po podłączeniu sprzętu do serwera, wirusy mogły rozprzestrzenić się na wszystkich twardych dyskach podpiętych do komputera.

Podczas gdy wszystkie obecne antywirusy powinny wykryć szkodnika, HP nie poinformowało który z nich zrobi to najlepiej. Symantec opublikował już specjalny raport, w którym zawarte zostały definicje opisywanych robaków. Są to "SillyFDC" i "Fakerecy".

CafePC.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: pendrive | Hewlett Packard | Hewlett-Packard | Wirusy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje