Reklama

HP HDX18 - multimedialny potwór

Wiele notebooków reklamuje się jako w pełni multimedialne i gotowe do grania. Tylko nieliczne zasługują na taki opis. Czy HDX18 od HP zalicza się do tego grona?

Koncepcja komputera przenośnego mającego pełnić rolę zastępstwa dla klasycznego peceta (desktop replacement) często jest nadużywana w celach marketingowych. To dobry sposób, aby sprzedać drogi i spory gabarytowo komputer. Są jednak notebooki, które zasługują na takie określenie. Już na początku opisu HDX18-1080 możemy zdradzić, że ten sprzęt zalicza się do tej elitarnej grupy.

Reklama

Duże jest piękne

Pierwsze spojrzenie na HDX18 i od razu myślimy "Ale on duży!". Rzeczywiście, ekran o przekątnej 18,4" zobowiązuje - sprzęt musi mieć duże gabaryty, ale w zamian dostajemy godnego następcę wysłużonego peceta. Wymiary tej zabawki to 43,6 cm (szerokość) na 28,6 cm (głębokość) na 3,37 cm (wysokość minimalna)/4,37 cm (wysokość maksymalna). A waga? Tutaj przyszło zapłacić cenę za takie rozmiary - 4,06 kg! Dużo, ale i tak mniej niż stacjonarny pecet.

Obudowa HDX18 jest lśniąca, a kolorystyka odwzorowuje płynny tytan. Wzornictwo -jak zazwyczaj w przypadku HP - wyróżnia się na tle innych notebooków. zdobienie zostało wykonane w technologii HP Imprint 2, a obudowa wykonana metodą formowania, stosowaną np. przy produkcji wnętrz luksusowych samochodów.

W notebookach zastosowano takie rozwiązania jak niewidoczne kontrolki "magic chrome", które zapalają się i uaktywniają dopiero po włączeniu komputera. W zestawie znajdziemy także pilot HP Mobile ScrollSmart Remote Control (pasuje wzornictwem do notebooka - wygląda bardzo fajnie). Co ciekawe, sprzęt ma wbudowany tuner cyfrowy TV DVB-T, co oznacza, że będziemy mogli oglądać za jego pomocą naziemną telewizję cyfrową (inwestycja w przyszłość).

Zatem, podsumowując - wzornictwo i stylistyka HDX18 zaskakują bardziej niż pozytywnie, a rozmiary tego notebooka nie przeszkadzają.

O pilocie już wiemy. Co jeszcze może zaoferować HDX18? Nie zabrakło 4 portów USB 2.0, złącza HDMI, złącza eSata, portu VGA, złącza RJ45 do sieci Ethernet, dwóch wyjść słuchawkowych, wejścia na mikrofonowe, złącze IEEE 1394, port zdalnego sterowania na podczerwień i złącza kabla dokowania. Pamiętano także o wejściu na karty (Secure Digital, MultiMedia, Memory Stick, Memory Stick Pro i xD Picture) i modułów Wi-Fi (WiFi Link 5100)

Dostarczony do testów sprzęt miał napęd Blu-Ray ROM i SuperMulti DVD?R/RW z obsługą nośników dwuwarstwowych. Pełne multimedia.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: opis | potwory | multimedia | karty | blu-ray | intel | sprzęt | multimedialny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje