Reklama

HP EliteBook 2740p - tablet Bonda

Wiele osób oczekuje od swojego komputera niezawodności, trwałości materiałów użytych w jego produkcji, niebanalnego wyglądu i funkcji, które pozwolą na wykorzystanie go w każdej sytuacji. Czy tablet EliteBook 2740p, oferowany przez firmę HP, sprawdzi się we wszystkich tych dziedzinach?

Wygląd i materiały - jest dobrze

Reklama

Obudowa tabletu już na pierwszy rzut oka wydaje się być czymś solidnym i trwałym. Do jej stworzenia wykorzystano połączenie nierdzewnej stali i magnezu, co potwierdza tylko pierwsze przypuszczenia, że mamy do czynienia z obudową niecodzienną. Choć z pozoru jej design wydawać się może zbyt klasyczny i sterylny, to po paru chwilach okazuje się, że znakomicie wpisuje się on w nurt komputerów do zastosowań biznesowych. I choć o gustach podobno się nie dyskutuje, to śmiem stwierdzić, że właśnie w prostocie i szczegółowym wykonaniu tkwi piękno EliteBooka 2740p. Nawet po dłuższym użytkowaniu komputer nie rozprasza swoim wyglądem zewnętrznym. Nic nie błyszczy i nie mruga niepotrzebnie.

Wymiary komputera są doskonale dostosowane zarówno do osób szukających urządzenia mobilnego, jak i komputera na którym z powodzeniem można pracować w domu. Zastosowano w nim multidotykowy, matowy wyświetlacz o przekątnej 12,1 cala z powłoką antyrefleksyjną. Ekran umiejscowiony jest na obrotowym zawiasie, który pozwala na szybką konwersję notebooka w tablet. Jeśli dodamy do tego wykorzystanie materiałów, które są miłe w dotyku - nie pozostaje nam nic innego jak ocenić wygląd zewnętrzny tego tabletu na 5+.

Nawigacja na 1000 i 1 sposobów

Tradycyjnie, w komputerze zastosowano touchpada, który wyraźnie oddzielony jest od reszty obudowy, co niweluje ryzyko przypadkowego trafienia na niego. Trzeba przyznać, że nie jest on wielki, jednak korzysta się z niego zadziwiająco wygodnie. Dotyczy to zarówno standardowego nawigowania kursorem, jak i wykonywania zdefiniowanych gestów. Na uwagę zasługują przyciski zastosowane w touchpadzie. Są bardzo miękkie i w zasadzie niesłyszalne. Korzystanie z nich to czysta przyjemność. W tablecie umieszczono również rozwiązanie pointstick, czyli gumowy kapturek reagujący na siłę i kierunek nacisku. Jeżeli dołożymy do tego dotykowy wyświetlacz, okaże się, że HP EliteBook 2740p wykorzystuje niemalże wszystkie możliwe metody nawigacji dostępne w komputerach przenośnych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Wszyscy doskonale jednak wiemy, że oprócz tego co na wierzchu, liczy się również to, co kryje się pod maską - czy tam jest równie ciekawie?

Podzespoły zadowolą wybrednych

Jak najbardziej. Sercem EliteBook 2740p jest procesor Intel Core i5-540M o taktowaniu 2,53 GHz i 3MB pamięci podręcznej L3. Standardowo komputer wyposażany jest w 2GB pamięci RAM DDR3, która zapewnia mu wysoką wydajność i jest w tym przypadku wystarczająca. Zastosowana karta graficzna to Intel HD, następca zintegrowanych układów Intel GMA. Zważywszy, że jest to komputer biznesowy, powinna ona sprawdzić się w większości standardowych zastosowań, jednak raczej nie powinniśmy spodziewać się po niej zabójczych osiągów.

Wyświetlacz, czyli matowo to widzę

Matowy ekran multitouch, o którym wspominaliśmy już wcześniej, wyświetla ostry obraz w dobrej jakości. Ze względu na jego specyfikę należy się jednak spodziewać, że będziemy często zmuszeni do jego czyszczenia odpowiednią ściereczką. Odbicia palców nie przeszkadzają jednak tak bardzo w użytkowaniu komputera, jak na przykład ma to miejsce w przypadku laptopów z matrycą połyskującą. Funkcja multidotyku działa dobrze, jednak kilkukrotnie zdarzyło nam się, że ekran błędnie odczytywał pozycję palca - było to zachowanie sporadyczne, jednak potrafiące przez parę chwil doprowadzić do frustracji.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wygląd | ekran | wydajność | intel | komputer

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje