Reklama

Hewlett Packard zostanie podzielony na dwie niezależne firmy

Firma Hewlett Packard, znana również pod skróconą nazwą HP, w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy notowała słabsze niż oczekiwano wyniki finansowe. Przedstawiciele spółki oficjalnie poinformowali, że już wkrótce dojdzie do jej podziału na dwie niezależne firmy. Co wpłynęło na taką decyzję i jakie będą jej skutki?

Pierwsza firma będzie odpowiedzialna za rynek finansowy oraz biznesowy – m.in. dostarczanie sprzętu oraz usług dla firm zewnętrznych. Ten sektor od lat był stabilny, choć jego przychody były mniejsze od sektora odpowiedzialnego za rynek PC.

To właśnie z powodu tego drugiego zdecydowano się na podział. Wszystko zaczęło się już kilkanaście miesięcy temu, kiedy to w 2012 roku z powodu kryzysu na rynku PC, HP oddało pałeczkę lidera chińskiemu producentowi Lenovo. Oficjalnie wiadomo, że zarówno HP Business, jak również HP Printers będą firmami niezależnymi, choć nie zabraknie wspólnych zarządzających.
 
Co ciekawe, nie są to pierwsze plany związane z podziałem firmy. W 2011 roku pojawił się nawet pomysł sprzedania działu odpowiedzialnego za PC takim firmom jak Lenovo lub Dell, jednak ostatecznie rozmowy nie doszły do skutku. Podział na dwie firmy oznaczać będzie również zwolnienia – szykuje się redukcja ponad 5000 miejsc pracy na całym świecie. Podobny los ma spotkać również takie firmy jak ebay oraz PayPal.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje