Reklama

Google pracuje nad własnym procesorem do komputerów

Jak donoszą zagraniczne źródła, technologiczny gigant chce przygotować swój własny procesor do nadchodzącej serii Chromebooków. Chipset miałby być gotowy już w 2023 roku.

Google wyraźnie pozazdrościło aspiracji konkurencyjnej marce Apple i zainwestowało ogromne pieniądze w badania oraz rozwój technologii wytwarzania procesorów do swoich nadchodzących urządzeń. Jak donoszą zachodnie serwisy, stworzenie oraz wyprodukowanie własnych chipsetów, które miałyby trafić do komputerów oraz smartfonów amerykańskiej marki, jest już niemal pewne.

Chociaż Google projektowałoby same układy, tak produkcja miałaby być już obsługiwana przez Samsunga przy użyciu 5-nanometrowego procesu technologicznego. Podobnie zachowuje się Apple, które od dłuższego czasu rozwija autorskie układy przeznaczone między innymi dla komputerów MacBook.

Reklama

Procesor Google miałby być także zintegrowany z koprocesorem odpowiedzialnym za uczenie maszynowe - miałoby to sens, szczególnie w przypadku funkcji promowanych przez amerykańskiego producenta.

Niestety na więcej szczegółów trzeba póki co poczekać. Choć przewidywania ukończenia prac nad procesorem wskazują na 2023 rok, wciąż pozostaje problem trwającego obecnie kryzysu niedoboru półprzewdoników. Biorąc pod uwagę, że globalny niedobór może trwać latami, trudno jednoznacznie wskazać datę wypuszczenia procesora Google.  

Oglądaj najnowsze promocje i planuj zakupy z ding.pl 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | Chromebook | procesory

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje