Reklama

Gigant płyt głównych traci rynek?

Gigabyte Technology, znany światowy producent płyt głównych oraz kart graficznych i innych urządzeń, udostępnił prasie informacje na temat dochodów za wrzesień. Ostatni miesiąc był dla firmy spadkowy, co jednak nie oznacza, że firma zaliczyła cały kwartał jako stratę.

Całkowity dochód za wrzesień ustalono na poziomie 152.3 milionów dolarów, co oznacza 6.7-procentowy spadek w porównaniu do poprzedniego miesiąca i 8.2 procentowym spadkiem w skali roku. Okazuje się, jednak, że trzeci kwartał okazał się dla Gigabyte'a pomyślny - zanotowano 18-procentowy wzrost.

Reklama

Gigabyte informuje, że dostarczył na rynek we wrześniu 1.85 miliona płyt głównych, w sierpniu było to 2.12 miliona sztuk - spadek o 2.12 procent. W analogicznym okresie na rynek trafiło również 420 tysięcy sztuk kart graficznych.

Spadek w porównaniu do miesięcy wakacyjnych jest dla firmy alarmujący. Pierwotne plany zakładały uzyskanie wyników sprzedaży na poziomie 20 milionów płyt głównych oraz 4 milionów kart graficznych w samym 2007 roku.

Dowiedz się więcej na temat: gigabyte | firmy | wrzesień | gigant

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje