Reklama

FP93G P - standardowo, ale dobrze

Wpierw sprawdziliśmy FP93G P jako monitor do "prac biurowych". Przez prawie tydzień serwis, który czytacie, powstawał częściowo także przy użyciu opisywanego monitora BenQ. Werdykt jest dla FP93G P bardzo korzystny. Z kontrastem 1300:1 monitor ten bardzo dobrze nadaje się do podstaw obróbki grafiki czy pracy z aplikacjami biurowymi. W tym drugim zajęciu nie bez znaczenia jest czas reakcji wynoszący 8ms - chociaż trzeba przyznać, że nie jest on aż tak wysoki. Pomimo nie zaskakującego czasu reakcji, nawet po 8 godzinach pracy na FP93G P nie dało się odczuć zmęczenia. Dla osób spędzających wiele czasu przy monitorze taka informacja może okazać się zbawienna.

Reklama

Jednak z przekątną wynoszącą 19 cali, FP93G P okazać się przydatny także do oglądania filmów oraz grania. O ile do tego pierwszego nie można mieć w gruncie rzeczy zastrzeżeń, o tyle granie z jasnością wynoszącą 300 cd/m2, i z wcześniej wymienionymi parametrami kontrastu oraz czasu reakcji, nie jest tak bardzo komfortowe. To znaczy wiele zależy od tego, czy jesteśmy wytrawnymi graczami - jeśli ktoś żąda jak najlepszej jakości, powinien skorzystać z linii monitorów przeznaczonych dla grających. Pozostali otrzymają jakość na odpowiednim poziomie.

Wyższa część półki średniej

FP93G P od BenQ bez wątpienia można nazwać doskonałym monitorem dla każdego przeciętnego użytkownika. Jeśli ktoś szuka monitora z tak zwanej "średniej półki" - nie mógł trafić lepiej. FP93G P znajduje się na szczycie tej listy.

PLUSY:

- Funkcjonalność

- Jakość

MINUSY:

- Standardowy design

- Brak portu HDMI

Specyfikacja:

" Przekątna: 19"

" Kąt widzenia: 178° / 178°

" Rozdzielczość: 1280 na 1024

" Kontrast: 1300:1

" Plamka: 0,294

" Jasność: 300 cd/m2

" Czas reakcji: 8ms GTG

" Wyświetlane kolory: 16.7 milliona

Dowiedz się więcej na temat: monitor

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje