Reklama

FP93G P - standardowo, ale dobrze

BenQ - jeden z największych i najlepszych producentów monitorów LCD na świecie wprowadził na rynek nowy model z dobrze znanej serii FP - FP93G P.

Monitory LCD stały się czymś więcej niż standardem - dzisiaj coraz miej osób korzysta z wysłużonych monitorów CRT. Firmy produkujące tego typu urządzenia dobrze sobie z tego zdają sprawę, wypuszczając na rynek kolejne LCD-eki. Trudno jednak odróżnić się na tle konkurencji. Zasadniczo uwagę klienta można przyciągnąć za pomocą oryginalnego designu lub jakości. W przypadku FP93G P postawiono na to drugie.

Reklama

Jest standardowo

W pudle oprócz monitora znajdziemy kabel do podłączenia cyfrowego (DVI) oraz analogowego (VGA). Ten pierwszy zagwarantuje nam lepszą jakość. Do tego dochodzi kabel zasilający, sterowniki oraz instrukcja.

Przed umieszczeniem monitora na biurku, albo w dowolnym innym miejscu, trzeba jeszcze zamontować podstawę. Potem nic już nie stoi na przeszkodzie przed włączeniem monitora. Ale zanim to zrobimy - przyjrzyjmy się samemu designowi. W tej kwestii BenQ nie zaskoczył, nadając FP93G P dość standardowy wygląd i srebrno-czarny kolor. W dolnej, prawej części umieszczono 6 kolejnych przycisków funkcjonalnych. Urządzenie ma wymiary 410 na 404 na 168mm i waży trochę ponad 6 kilogramów.

Jak można podsumować ogólne wrażenie po wyjęciu FP93G P z pudełka? Na pewno jest ono dobre, jednak trzeba pamiętać, że to nie jest monitor mający zaskakiwać wykonaniem - BenQ od początku nie ukrywa, że liczy się przede wszystkim funkcjonalność.

Do wszystkiego

W FP93G P zastosowano panel typu MVA. Umożliwia on obsługę rozdzielczość 1280 na 1024 i wyświetlanie 16,7 mln kolorów. Dobrze sprawuje się wynoszący 178 stopni kąt widzenia (liczba ta dotyczy zarówno pionowego, jak i poziomego kąta widzenia). Oczywiście, podobnie jak w większości paneli, także tutaj poziomy kąt widzenia ma więcej do zaoferowania jeśli chodzi o jakość niż pionowy.

Dowiedz się więcej na temat: monitor

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje