Reklama

Fototest routera FRITZ!Box Fon WLAN

Przez kilkanaście dni testowaliśmy router firmy AVM - FRITZ!Box Fon WLAN 7140. Sprawdziliśmy, czy warto go kupić.

Reklama

Program instalacyjny oprogramowania dla systemów Windows nie odbiega od standardów. Czytelnie zaprojektowane okna dialogowe pomogą nie tylko w instalacji niezbędnego software-u, ale również w okablowaniu instalowanego urządzenia. Pierwsze okienko to jak zwykle wybórjęzyka.

Reklama

Instalator pozwala nam na szybkie zainstalowanie programów lub przeglądanie zawartości płyty. Użytkownicy, którzy nie mają choćby śladowego doświadczenia w instalowaniu tego typu sprzętu, nie powinni mieć problemów z jego konfiguracją.

Zawartość płyty - producent dołączył do zestawu oprogramowania podręcznik dogłębnie tłumaczący każdą funkcję Fritz!Box-a. Zapoznanie się z nią odsłoni tajniki użytkowania sprzętu, a także podstawowe zagadnienia sieci domowej. W dalszej części testu dowiemy się jakie programy zawarte są na płycie.

Podłączony kabelkiem RJ-45 router może automatycznie nawiązać połączenie z systemem, możliwe jest również zastosowanie połączenia bezprzewodowego. Urządzenie skonfigurowane jest tak, by automatycznie przyznawać połączenie komputerom podłączonym przez kabel, co ciekawe testowany sprzęt wypadł w teście serwera DHCP, odpowiedzialnego za nadmienioną usługę, znacznie lepiej niż konkurencyjny produkt proponowany przez TP SA.

Kolejnym krokiem jest podłączenie telefonów oraz faksów do naszego urządzenia, czynność ta jest niezwykle prosta ze względu na czytelne oznaczenia portów na tylnym panelu routera.

Czytelny obrazek w kolejnym okienku instalatora wyjaśnia jak połączyć naszą maszynę do gniazd telefonicznych z wykorzystaniem charakterystycznego "rozwidlonego" kabelka, niestety dostępne na rynku splitery-dsl znacznie różnią się od przedstawionego tutaj, co utrudni łączenie przewodów mniej doświadczonym nabywcom.

Mamy również możliwość skopiowania podręcznika na twardy dysk - ułatwi to późniejsze zaznajamianie z funkcjami i możliwościami sprzętu. A także jest niezbędnym kompendium w rozwiązywaniu potencjalnych problemów.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: firmy | zastosowanie | urządzenie | router

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje