Reklama

Era pozywa TP S.A. i Centertel

W dniu 14 listopada 2002 r. Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o. złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o wszczęcie postępowania przeciwko Telekomunikacji Polskiej S.A. i PTK Centertel Sp. z o.o. PTC zarzuca TP S.A.:stosowanie niedozwolonej praktyki polegającej na narzucaniu PTC przez TP SA uciążliwych warunków umowy, przynoszących TP SA nieuzasadnione korzyści, oraz stosowanie przez TP S.A. i PTK Centertel Sp. z o.o. niedozwolonej praktyki polegającej na zawarciu porozumienia, którego celem jest ograniczenie konkurencji.

Praktyki te polegają na uzależnianiu przez TP SA zmniejszenia opłat stosowanych wobec jej abonentów z tytułu połączeń do sieci komórkowych od przyjęcia przez każdego z operatorów komórkowych zmienionych stawek rozliczeniowych. Wyłącznie Centertel, w którym TP SA posiada udziały, zaakceptował zmniejszenie stawek rozliczeniowych. W ten sposób TP S.A. różnicuje opłaty w zależności od tego, czy dany operator komórkowy zdecyduje się na przyjęcie warunków narzuconych przez TP S.A., czy też nie.

Reklama

Tego rodzaju praktyki ograniczają konkurencję i są nadużywaniem przez TP SA pozycji dominującej na rynku usług stacjonarnych oraz czynem nieuczciwej konkurencji.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje