Reklama

Dyski Verbatim z USB 3.0

Na rynku pojawiły się przenośne dyski twarde USB 3.0 firmy Verbatim o pojemności 500 GB i 1 TB są teraz dostępne w sześciu kolorach, od karaibskiego niebieskiego po gorący różowy.

Dyski wyposażone zostały w technologię USB 3.0, która zapewnia dziesięciokrotny wzrost wydajności transferu danych w porównaniu z obecnymi połączeniami USB 2.0. Mierzą one 127 mm na 82 mm na 20 mm. Nowa technologia USB 3.0 umożliwia przesyłanie danych z prędkością do 4,8 Gbit na sekundę, co pozwala na szybkie przenoszenie nawet dużych plików. Dysk podłączany jest do komputera za pomocą jednego kabla służącego zarówno do przesyłania danych, jak i do zasilania, dzięki czemu dodatkowy kabel zasilający nie jest potrzebny. Jak zawsze, dysk objęty jest 24-miesięczną gwarancją.

Reklama

Przenośne dyski twarde USB 3.0 są wyposażone w dwa pakiety oprogramowania. Pierwszy

z nich, Nero BackItUp & Burn Essentials, łączy trzy ważne funkcje: umożliwia regularne tworzenie kopii zapasowych plików i folderów, nagrywanie zdjęć, filmów i innych danych na płytach CD, DVD i Blu-ray oraz odzyskiwanie uszkodzonych plików za pomocą narzędzia Nero RescueAgent.

Drugi pakiet, oprogramowanie GREEN BUTTON, zmniejsza zużycie energii i wydłuża czas eksploatacji dysku poprzez automatyczne wprowadzanie urządzenia w tryb uśpienia po upływie określonego czasu lub ręcznym wciśnięciu przycisku GREEN BUTTON na obudowie urządzenia przez użytkownika.

Kilka faktów o nowych dyskach:

- Interfejs SuperSpeed USB 3.0 zapewniający prędkość transferu danych do 4,8 Gbit/s - dziesięciokrotnie szybszy od obecnych łącz USB 2.0,

- Pojemność: 500 GB i 1 TB,

- Oszczędzające energię oprogramowanie GREEN BUTTON,

- Oprogramowanie Nero BackItUp & Burn Essentials,

- Wsteczna kompatybilność ze standardem USB 2.0 w urządzeniach hosta (USB Hi-Speed),

- Pracuje w systemach Windows 2000 / XP / Vista / Windows 7, Mac OS x 10.1, Linux (jądro 2.6.31) lub nowszych.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: verbatim | USB 3.0

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama