Reklama

Doładuj swój mózg

Na targach Comdex Fall 2003 jednym z najbardziej oblężonych stoisk może chwalić się koreańska firma DreamFree, która przedstawiła urządzenie o nazwie Peeg. Urządzenie to jest sterowane za pomocą komputerka przenośnego (PDA) lub telefonu komórkowego. "Peeg czyli "osobisty elektroencefalograf" jest urządzeniem zaprojektowanym po to, aby stymulować pozytywne fale mózgowe" - twierdzi szef DreamFree. W skład zestawu wchodzi oprogramowanie napisane w MS Pocket PC, słuchawki i specjalne okulary.

Reklama

W momencie gdy w menu handhelda lub komórki ustawimy opcję "koncentracja" w słuchawkach zabrzmi rytmiczne pikanie, a przed oczami pojawią się nam rytmiczne błyski. Korzystający z Peega powinien mieć oczy zamknięte, tak aby błyski te ledwo do niego docierały. Można zmieniać częstotliwość i nateżenie zarówno pikania, jak i błyskania w zależności od nastroju.

Reklama

"Nasze urządzenie wywoła pozytywne fale mózgowe i poczujesz się lepiej" - twierdzą przedstawiciele firmy. Wystarczy ponoć 10 minut takiej komórkowej terapii, choć szef DreamFree twierdzi, że Peeg jest nieszkodliwy dla zdrowia i można go używać tak długo jak się zechce.

Zdania osób, które wypróbowały na sobie to "cudowne" urządzenie są podzielone - od krańcowego sceptycyzmu do entuzjazmu.

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: fale | fale mózgowe | urządzenie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje