Reklama

Dni dyskietek są policzone

Czy pamiętacie czasy, kiedy nikt nie słyszał o pendrivach, płyta CD była wielkim rarytasem, a Windows 3.11 mieścił się zaledwie na kilku dyskietkach 3,5 cala...?

Wspomniana dyskietka była, jak na owe czasy, nośnikiem bardzo popularnym, relatywnie tanim i wystarczającym do przenoszenia najważniejszych danych. Niestety, mamy złą wiadomość dla wszystkich fanów tej formy archiwizacji. Firma Sony oficjalnie ogłosiła, że od marca 2011 kończy z produkcją i dystrybucją dyskietek 3,5 cala.

Reklama

Na razie tylko na terenie Japonii, ale to tylko kwestia czasu, kiedy i u nas ciężko będzie dostać w sklepie wysłużoną dyskietkę. Posunięcie japońskiej firmy może trochę dziwić, chociażby z tego względu, że tylko w ubiegłym roku na rodzimym rynku sprzedała 12 milionów sztuk 3,5 calowych dyskietek i oblicza się, że kontroluje 70 proc. tamtejszego rynku. U nas takie posunięcie na pewno zmartwiłoby instytucje typu ZUS i jemu podobne urzędy, bo to od nich każdego roku pochodzą zamówienia na setki tysięcy sztuk tego nośnika.

Dla przypomnienia dodam, że 3,5-calowa dyskietka została wprowadzona na rynek w 1981 roku jako zamiennik nośników 5,25-calowych.

PCArena.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje