Reklama

Cyberprzestępcy rozsyłają szkodliwe oprogramowanie pocztą

Jak wynika z raportu Trustwave, pojawił się nowy sposób na rozsyłanie zawirusowanych plików szpiegujących. Przestępcy używają w tym celu tradycyjnej poczty.

Malware to rodzaj szkodliwego oprogramowania które może zainfekować nasze urządzenia elektroniczne. Do tej pory było najczęściej rozsyłane w fałszywych wiadomościach e-mail, zachęcających do otwarcia dołączonego pliku. Teraz cyberprzestępcy poszli o krok dalej i postanowili skorzystać w tym celu z tradycyjnej formy przesyłek.

Reklama

Z raportu opublikowanego na serwisie Trustwave wynika, że wielu mieszkańców Stanów Zjednoczonych otrzymało specjalne przesyłki, rzekome pochodzące od znanej sieci amerykańskich sklepów Best Buy. Paczki zawierały spreparowany list informujący o otrzymaniu kuponów rabatowych, a także dołączony pendrive na którym miała znajdować się lista przecenionych produktów.

Niestety nośniki okazały się wypełnione po brzegi wszelkiej maści złośliwym oprogramowaniem, które natychmiast infekowało komputer po włożeniu pendrive’a w gniazdo USB.

Wciąż nie jest jasne, jak wiele osób skorzystało z "oferty" fałszywego sklepu. Mimo wszystko warto mieć na uwadze tę historię, gdyby podobne zjawisko miało pojawić się w naszym kraju.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: cyberprzestępcy | Wirusy | malware | pendrive | USB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje