Coraz więcej maluchów

Po dużym sukcesie Shuttle SV-24 i jego następców, wielu producentów zainteresowało się małogabarytowymi konstrukcjami PC. Są one sprzedawane przeważnie w formie tzw. ''kadłubków'' - obudowa z zamontowana płytą główną, jednak czasem pojawiają się również same obudowy. Obudowy MJ (na ilustracji) przeznaczone są do płyt flexATX i sprzedawane wraz z płytami dla Pentium 4 (z chipsetem SiS650).

Również dla flexATX zaprojektowana jest Pandora bardzo podobna z wyglądu do ''kostki'' Shuttle, ale nieco od niej większa (z dwoma wnękami 5,25'', nie wiadomo zresztą po co...). Ograniczenie do konstrukcji flexATX wyboru możliwych płyt jest jednak dość dokuczliwe, przede wszystkim ze względu na fakt, że żadna z nich nie jest wyposażona w złącze AGP.

Reklama

Jedynie w konstrukcji opracowanej przez Asus przewidziano możliwość stosowania płyt microATX - Asus sprzedaje w tej obudowie swoje ''kadłubki'' zarówno z płytami dla Pentium 4, jak i dla Athlonów czy Duronów.

Szkoda, że to wszystko można kupić w Japonii, a nie w Polsce - u nas dystrybutorzy pytani o microATX i flexATX zachowują się dość dziwnie...

(Enter)

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje