Reklama

Commodore 64 - 25 lat w czynnej służbie

Dzięki udostępnieniu zdjęcia Commodore 64 pracującego od 25 lat w jednym z polskich warsztatów samochodowych, cały świat usłyszał o tym, jak można wykorzystać kultowe C-64.

Przypomnijmy. W styczniu na Facebooku pojawił się wpis z profilu Retrokomp/Loaderror, traktujący o zakładzie samochodowym, w którym nadal wykorzystuje się Commodore 64. Treść owego wpisu prezentujemy poniżej.

"Wczoraj trafiłem na zakład zajmujący się wyważaniem wałów napędowych. Nie uwierzycie czego używa właściciel do wyliczania wagi odważników. System oparty jest na własnej roboty ławie do wyważania wałów połączonej z generatorem przebiegów sinusoidalnych i czujnikami piezoelektrycznymi do mierzenia drgań obracającego się wału. Całość działa od 25 lat bez przerwy, pomimo tego że komputer w pewnym momencie został zalany przez nieszczelne okno dachowe".

Reklama

Wczoraj, tj. w środę, kilka miesięcy po oryginalnym poście,  facebookowy profil Commodore USA umieścił to samo zdjęcie z krótkim opisem - szybko zyskało ono popularność, po raz drugi rozchodząc się po polskim internecie. Kto nie kojarzył sprawy ze stycznia - ten był zaskoczony.

Niezależnie od tego, czy komputer jest nadal wykorzystywany - 25 lat "w czynnej służbie" to niezły wyczyn.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje