Reklama

Co się dzieje? Akcje Apple tracą na wartości

Na temat wyczynów giełdowych Apple było w zeszłym roku bardzo głośno. Analitycy finansowi twierdzili, że akcje firmy osiągną zawrotną wartość 1000, a nawet 1500 dolarów. Wygląda jednak na to, że sen spółki z Cupertino może się skończyć.

Reklama


Reklama

W ciągu ostatnich trzech miesięcy wartość spółki Apple sporo zmalała. Cena akcji spadła z wysokiego poziomu ponad 700 dolarów do obecnych minimów - 490 dolarów. Ostatnie dni przynoszą dalszy spadek wartości akcji spółki.

Trudno powiedzieć, dlaczego wartość akcji spada. Być może Apple Inc. pogubiło się po śmierci Jobsa, a może winnym całego zamieszania jest iPhone 5, który nie sprzedaje się najlepiej. Niektórzy uważają, że wina leży po stronie iPada Mini, tańszego urządzenia, które kanibalizuje sprzedaż iPada.

Zastanawiające, z jaką łatwością firma straciła wartość, na którą pracowała przez poprzednie lata. Bez istotnych zmian w strategii firmy na najbliższe kilka lat Apple może podzielić nawet los marki BlackBerry. W końcu każda moda się kiedyś kończy.

W magazynie "Forbes" ukazał się niedawno raport przedstawiający wyniki badania wśród nastolatków. Choć iPhone nadal jest marzeniem większości młodych ludzi, powoli w ich świadomości zaczynają się pojawiać inne marki. Sprzęt Apple jest uważany przez młodzież za mało innowacyjny.

Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: apple | Apple iPad | iphone | iPad mini

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje