Reklama

Cloudbook - netbook z Windowsem 10 za 169 dolarów

Microsoft szykuje się do walki w segmencie tanich komputerów mobilnych. Tuż po oficjalnej premierze Windowsa 10 na rynku ma pojawić się prosty netbook z Windowsem 10, określany jako Cloudbook.

Microsoft chce poważnie powalczyć na rynku o segment tanich komputerów mobilnych zdominowanych przez Chromebooki. Nie wiadomo jeszcze czy urządzenia nazywane Cloudbookami utworzą nową klasę komputerów, jak miało to miejsce z ultrabookami, czy będą to pojedyncze modele. Zaprezentowano pierwszy z nich.

Acer Aspire One Cloudbook to prosty netbook z Windowsem 10 na pokładzie. Komputer będzie dostępny w dwóch rozmiarach: 11- i 14-calowej. Nieznana jest specyfikacja techniczna, jednak można wnioskować, że większość danych użytkownika będzie przechowywana w chmurze, a nie na dysku (sugeruje to nazwa Cloudbook). Aspektem, który ma przyciągać użytkowników do Aspire One Cloudbook ma być cena. Komputer będzie można kupić już za 169 dol.

Pierwszy eksperymentalny netbook z Windowsem 10 pojawi się na rynku już w połowie sierpnia. Premiera nowej wersji "Okienek" już 29 lipca.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Windows 10 | Microsoft | Acer firma | Acer Aspire One Cloudbook

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje