Reklama

Chromebook 11 od HP - najlżejszy notebook na rynku?

Firma HP wraz z Google poinformowała, że stworzyła nowego Chromebooka, przeznaczonego przede wszystkich do konsumpcji treści. Już na wstępie dowiadujemy się, że nowy laptop jest niezwykle cienki, a jego waga nie przekracza jednego kilograma, dzięki czemu jest jednym z najlżejszych komputerów przenośnych na rynku.


Reklama

Chromebook 11 stworzony przez HP jest zasilany za pomocą ładowarki micro-USB, tak więc użytkownicy nie potrzebują dodatkowego kabla podczas podróży - wystarczy jeden uniwersalny, którym naładujemy zarówno smartfona z Androidem, jak i całą gamę innych urządzeń. 

Design nawiązuje do stylu minimalistycznego, dzięki czemu sprzęt wygląda po prostu elegancko. Obudowa dostępna będzie w kilku popularnych kolorach. Producent przechwala się także ekranem o wysokiej jasności, którego kąty widzenia wynoszą 176 stopni. Głośniki Chromebooka zostały umieszczone zaraz pod klawiaturą, aby wydobywające się dźwięki trafiały prosto do użytkownika.

Chromebook 11 to także aplikacje od Google, 100 GB przestrzeni na Google Drive (dostępne za darmo przez 2 lata) oraz 60 dni próbnych usługi Google Play Music All Access. Wszystko oparte o autorski system operacyjny od Google - Chrome OS.

Cenę urządzenia ustalono na poziomie 279 dolarów.

Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Chromebook 11 | Chrome OS | Google Chrome OS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje