Reklama

Asus - największy w Polsce sprzedawca notebooków

Asus utrzymuje pozycję lidera w Polsce - w czwartym kwartale roku 2010 był najczęściej wybieranym producentem komputerów. Firma sprzedała łącznie 131 744 komputerów, zachowując 20,5 proc. - procentowy udział w rynku.

Asus spodziewa się kontynuacji dobrej passy w roku bieżącym. Ogólne prognozy firmy badawczej IDC dotyczące rynku IT w Polsce w 2011 roku również są optymistyczne. Według przewidywań IDC rynek IT w Polsce w tym roku wzrośnie o ok. 5 proc. - wartość sprzedaży sprzętu wzrośnie o 3 proc., oprogramowania o 8 proc., usług zaś o 7 proc. Prognozy IDC świadczą o utrzymaniu pozytywnych tendencji zarówno na rynku światowym, jak i polskim.

Już teraz można także przewidzieć to, jakie produkty będą cieszyły się największym zainteresowaniem odbiorców. Tegoroczne targi CES były zapowiedzią trendów, które będą panować w 2011 roku - coraz większe znaczenie będą miały rozwiązania mobilne.

Reklama

- Asus zakończył czwarty kwartał 2010 roku w Polsce bardzo dobrym wynikiem, utrzymując pozycję lidera kategorii komputerów PC. Jesteśmy dumni z tego wyniku, jednocześnie optymistycznie patrzymy w przyszłość - cały rok 2011 zapowiada się dobrze dla rynku IT. Wierzymy, że Polacy pozostaną wierni naszej marce, a planowane przez nas premiery produktowe zainteresują nowych odbiorców - mówi Bartosz Jeziorański, Country Manager w firmie Asus Polska.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Polsko!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje