Reklama

Asus N50 - nie tylko dla alergików

Asus wprowadza na rynek notebooka N50, który jako jedno z niewielu tego typu urządzeń pamięta o alergikach. Ale to nie wystarczy, aby trafić na listę dobrych komputerów przenośnych.

Stylistyka

Reklama

Dzięki zastosowanej stylistyce, którą świetnie uzupełniają subtelne miedziane dekoracje, w postaci cieniutkich pasków przebiegających przez obudowę, N50 prezentuję się bardzo modnie. Chociaż większość elementów obudowy pokryta jest błyszczącą powłoką, to jej wykonanie jest bardzo solidne i w średnim stopniu pozostawia na sobie odciski palców. Przy projektowaniu laptopów z serii N, ASUS postawił na zaokrąglenie rogów, co zaowocowało zbliżeniem podobieństwa do produktów Toshiby.

Klawiatura nowego N50 również przeszła metamorfozę, przez co nie tylko wygląda lepiej, ale jest także bardziej komfortowa i przyjemniejsza w dotyku. Pomimo faktu, iż testowany produkt jest tzw. 15-calówką, notebook wyposażony został w pełną klawiaturę numeryczną, która nieźle sprawdza się w pracy. Niestety kosztem wprowadzenia pełnowymiarowej klawiatury, zmniejszone zostały przyciski kursorów, shiftu i enteru.

Bardzo zwarty układ płytek klawiatury w dużym stopniu utrudnia przedostanie się pod jej powłokę kurzu, oraz chroni przed przypadkowym zalaniem. Z jednej strony to niezłe rozwiązanie, ale niestety musimy przygotować się na częste używanie klawisza baskspace, ponieważ często zdarza się zawadzić o krawędź sąsiadującego przycisku.

Złego słowa natomiast nie można powiedzieć o touchpadzie, przy którym mieszczą się dwa przyciski funkcyjne myszki oraz czytnik linii papilarnych. Kolorystyka całości, poza chromowanymi wykończeniami, nie odbiega od barw obudowy.

Dodatkowym elementem, który nieźle wpływa na ogólną stylistykę i przyjemność z pracy jest podwójny tryb wyświetlania przycisków multimedialnych, które znajdują się tuż nad klawiaturą. Po włączeniu notebooka podświetlony zostaje tylko jeden rząd, którego funkcje odpowiadają za zmianę ustawień ekranu oraz dostosowanie głośności.

Jeżeli natomiast chcemy szybkim ruchem "przemieszczać" się pomiędzy kolejnymi utworami naszej ulubionej płyty, lub włączać i zatrzymywać film, wystarczy, że naciśniemy odpowiedni przycisk, a system w mgnieniu oka dezaktywuje aktualnie podświetlony rząd i przełączy na kolejny.

Baterie

Dzięki zastosowaniu nowej inteligentnej technologii Super Hybrid Engine, która automatycznie zarządza energią, laptop potrafi przedłużyć żywotność baterii o 35 proc. Sześcioogniwowa bateria, która znajdowała się w recenzowanym modelu, pozwala na dłuższą prace, niż pozostałe laptopy tego producenta. Przy samym serfowaniu po sieci i korzystaniu z komunikatora, laptop wytrzymywał ok. 2 godziny. To całkiem niezły wynik, biorąc pod uwagę gabaryty sprzętu.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: alergik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje