Reklama

ASUS: Chcemy być liderem innowacji

O przyszłości komputerów, implementacji USB 3.0 oraz polskim rynku komputerów rozmawiamy z Jerry Shenem, prezesem zarządu i dyrektorem generalnym firmy ASUS.

Minął ponad miesiąc od drugich największych targów komputerowych na świecie, tajwańskich Computex odbywających się w Tajpej, a INTERIA.PL znowu miała szansę poznać z bliska tajwańskiego giganta elektroniki. Tym razem dzięki rozmowie z Jerrym Shenem prezesem zarządu i dyrektorem generalnym firmy ASUS.

Reklama

Eee Tablet

Podczas spotkania z Jerry Shenem mogliśmy przyjrzeć się bliżej zaprezentowanemu na Computeksie e-readerowi Eee Tablet, odpowiedzi ASUS-a na czytnik Kindle. Eee Tablet opracowano we współpracy ze studentami i biznesmenami, którzy często podróżują. Sprzęt ma dotykowy ekran o rozdzielczości 768 na 1024.

Użytkownicy mogą skorzystać z wbudowanych szablonów notatek, przechowywać je, segregować, tagować, organizować i przeglądać. Istnieje również możliwość tworzenia na bieżąco adnotacji. Wyświetlenie kolejnej strony w pliku tekstowym zajmuje 0,1 sekundy. To dziewięć razy szybciej, niż w normalnych czytnikach. Eee Tablet posiada wbudowany aparat fotograficzny o rozdzielczości 2 megapikseli, który pozwala wykonywać zdjęcia, na przykład slajdów prezentowanych na wykładach. Można też przy nich tworzyć adnotacje. Obecnie trwają testy Eee Tabletów z wbudowaną kamerą 5MP. Jak twierdzi ASUS dzięki bateriom wytrzymującym 10 godzin, Eee Tablet pozwala na wykonanie wszystkich zadań. To nie tylko elektroniczny notatnik, ale również odtwarzacz multimedialny i e-czytnik.

Eee Pad

Eee Pad zwany roboczo "Transformerem" (nazwa kodowa) może także pracować jako notebook po podpięciu drugiej części, w której jest klawiatura, większa bateria oraz dysk twardy. Więcej szczegółów w naszym materiale wideo.Lepsi niż Apple

Jakie są plany ASUS-a? - Za 20 lat chcemy być najbardziej podziwianą na świecie firmą technologiczną - wybiega w przyszłość Jerry Shen. - Chcemy być liderem w innowacjach, zarówno na rynku sprzętu, jak i cloud computingu - dodaje. Szef ASUS-a zdaje sobie sprawę, że dzisiaj Apple pełni rolę pioniera trendów. Jego firma chce odebrać tę palmę pierwszeństwa Jobsowi.

------

Jerry Shen - krótka biografia

Od 2008 roku, Jerry Shen jest prezesem zarządu i dyrektorem generalnym ASUSTeK Computer Inc. W latach 1994-2007 pełnił funkcję prezesa AOOP (ASUS Open Optimal Platform) - grupy obejmującej działy produkcji płyt głównych, kart graficznych, serwerów, akcesoriów, obudów i produktów cyfrowych dla domu.

Przed podjęciem pracy w firmie ASUS, Jerry Shen spędził 10 lat sprawując wyższe stanowiska w działach badawczo-rozwojowych firm komputerowych i technologicznych instytutach badawczych. Prezes ASUS jest absolwentem inżynierii elektrycznej na Narodowym Uniwersytecie Tajwanu, rocznik 1987.

ASUS jest obecnie numerem jeden na świecie w produkcji płyt głównych. Pod koniec 2006 roku Jerry Shen rozpoczął rozwój serii Eee PC. Seria ta podbiła błyskawicznie podbiła światowe rynki i dała początek zupełnie nowemu segmentowi komputerów - netbookom.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: firmy | USB 3.0

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje