Reklama

AMD dyskryminowany przez polski rząd?

Ministerstwo Edukacji Narodowej w nadchodzącym przetargu zażądało komputerów z procesorami o zegarze 3 GHz, co automatycznie dyskwalifikuje aktualne procesory AMD.

Reklama

Jak podaje "Puls Biznesu", zapis o zegarach 3 GHz został oprotestowany przez firmę AMD, która zgłosiła swoją skargę do Komisji Europejskiej. Bruksela poprosiła o usunięcie tego zapisu w dokumentach nowego przetargu.

Reklama

W 2005 roku zawieszono trzy duże zamówienia dla MEN, po tym jak Komisja Europejska poprosiła - podobnie jak i w najnowszym przypadku - o usunięcie niekorzystnych zapisów o procesorach (w niektórych dokumentach przetargowych od razu pojawiła się nazwa Intel). Dodatkowo, MEN w aktualnym przetargu planuje użyć do pomiarów przed zakupem programu PCMark05, który przeznaczony jest do testowania komputerów użytku domowego, a nie urządzeń biurowych.

"Puls Biznesu" pisze, że w Polsce firma AMD miesięcznie znajdywała około 200 przetargów, w których urzędy łamały prawo. Dzisiaj sytuacja uległa poprawie, ale AMD nadal twierdzi, że mimo obietnic polskiego rządu, firma jest dyskryminowana.

Zapis o zegarach 3 GHz, po interwencji Komisji Europejskiej, został usunięty.

INTERIA.PL/Puls Biznesu

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Puls Biznesu | MEN | polski rząd | rząd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje