Reklama

AMD dla niebogatych

Idąc w ślady Microsoftu, który stworzył okrojoną wersję systemu operacyjnego - Windows XP Starter Edition - na rynki azjatyckie, AMD przygotowało podobną ofertę sprzętową w ramach programu 50x15. PIC (Personal Internet Communicator) to prosty i tani komputer, który z założenia ma zapewniać tani dostęp do Internetu. Urządzenie jest przeznaczone do sprzedaży w krajach uznanych za "biedniejsze" m.in. w Chinach, Rosji, Indiach, Meksyku i Brazylii.

Inicjatywa 50x15 ma na celu podłączenie do internetu do 2015 roku połowy populacji ludzi na całym świecie. Komputer, którego oficjalna premiera odbędzie się 28 października, wyposażony jest w procesor AMD Geode taktowany zegarem 366MHz i poborem mocy wielkości 1W. Wśród pozostałych elementów znalazło się 128MB pamięci RAM, dysk twardy o pojemności 10GB, 4 porty USB, wbudowana karta dźwiękowa i modem 56kbps. Urządzenie będzie pracować na systemie operacyjnym Microsoft Windows CE z możliwością uruchamiania aplikacji dla systemu Windows XP.

Reklama

Nowy komputer AMD będzie kosztował 249 USD wraz z monitorem lub 185 USD bez ekranu. W obydwu przypadkach wliczono jednak koszt klawiatury. Urządzenie będzie dla AMD produkowała firma Solectron.

(4D)

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: tani komputer | tani | komputer | urządzenie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje