Reklama

ADATA SDXC 128GB CLASS 10 - 128 GB dysk w formie kary pamięci

128 GB pamięć w MacBooku Air to niewiele, a za wariant z dwukrotnie większym dyskiem trzeba słono dopłacić. Z pomocą przychodzi karta pamięci i-Memory firmy ADATA, stworzona z myślą o kultowym ultrabooku Apple.

W podstawowej wersji komputerów MacBook Air znajdziemy tylko 128 GB pamięci. Jeśli potrzebujemy ich do przeglądania sieci lub pracy na dokumentach, to miejsca powinno wystarczyć. Problem pojawia się z większą ilością zdjęć, filmów czy innych większych plików. Oczywiście można zareagować wcześniej i dołożyć do większego dysku, ale nawet ten z czasem się zapełni, a dopłata będzie naprawdę wysoka.

Z pomocą zawsze przyjdzie dysk zewnętrzy, ale nie będzie on przesadnie mobilny i odporny na ewentualne przygody. Poza tym wymaga połączenia z komputerem przy pomocy kabla. Trzeba również dokładnie sprawdzić, czy interesujący nas produkt na pewno współpracuje z komputerami Apple. Zdecydowanie prostszym i wygodniejszym rozwiązaniem jest karta pamięci SDXC 128GB CLASS 10 firmy ADATA.

Reklama

Jest niewielka, lekka, do umieszczenia w odpowiednim slocie, z którego nie wystaje, wiec nie trzeba się martwić o ewentualne uszkodzenie. Wyjętą z komputera można schować wszędzie (i niestety łatwo zgubić). To taki miniaturowy dysk o pojemności 128 lub 256 GB z prędkością odczytu na poziomie 95 MB/s, a zapisu do 60 MB/s. System ECC zapewnia automatyczną korekcję błędów występujących w trakcie transferu danych. Co więcej, karta jest odporna na wstrząsy, wodę i kurz.

Po włożeniu do komputera pojawia się jako dodatkowy dysk. I to wszystko - można swobodnie zapisywać na niej dane i cieszyć się dodatkowym miejscem. Szybko, prosto i przyjemnie.

Karta bardzo ułatwia życie, w znaczący sposób rozszerzając pamięć naszego MacBooka Air. Niestety, działa tylko z nim - niezależnie od rocznika. Nie skorzystamy z niej w większych Macach Pro, co jest niewątpliwą wadą takiego rozwiązania. Szczególnie w razie przesiadki z Aira na jego większego i mocniejszego brata.

SDXC 128GB CLASS 10 w wariancie 128 GB kosztuje około 300 zł, a wiec zdecydowanie mniej od różnicy cenowej jaka dzieli MacBooki Air 128 i 256 GB. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje