64 bity z AMD - 22 września

Premiera nowej generacji 64-bitowych procesorów AMD dla domowych komputerów stacjonarnych i przenośnych została zaplanowana na 22 września. Data premiery została ujawniona w wewnętrznym dokumencie AMD, który omyłkowo - jak twierdzą przedstawiciele producenta - został opublikowany w mailingu informacyjnym firmy.

To nie pierwszy przypadek, który towarzyszy oczekiwaniu na nowe produkty AMD - w ubiegłym miesiącu firma HP, która przygotowuje komputery z procesorami Athlon64, także "omyłkowo" ujawniła specyfikację procesorów. Nowe Athlony pozwalają nie tylko na uruchamianie 32-bitowych aplikacji które są dziś wykorzystywane w popularnych "pecetach", ale też oprogramowania 64-bitowego, wykorzystywanego obecnie na serwerach i stacjach roboczych.

Reklama

Nowa rodzina produktów AMD ma być dla tego producenta szansą na zdobycie udziałów w rynku komputerów dla biznesu - obecnie zdominowanym przez produkty Intela. Układ zadebiutuje w momencie, gdy AMD znajduje się w ciężkiej sytuacji. Firma ponosi straty finansowe i oddaje Intelowi kolejne udziały w rynku. Od końca roku 1986 do pierwszego kwartału 2003, AMD zanotowało zysk netto - po uwzględnieniu wydatków na inwestycje i wpływów ze sprzedaży akcji - w wysokości 221 mln USD. Intel zarabia tyle w ciągu 3 tygodni.

(4D)

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje