Reklama

400 GB z Hitachi

Hitachi Global Storage Technologies jeszcze w tym tygodniu oficjalnie zapowie wprowadzenie na rynek nowych dysków twardych o pojemności 400GB. 3,5-calowe talerze dysku Deskstar 7K400 wirują z prędkością 7200 obrotów na minutę, zastosowany interfejs to najprawdopodobniej Serial ATA. Produkt ma zainteresować duże firmy oraz producentów magnetowidów cyfrowych, którzy podobno już testują urządzenie.

W chwili premiery będzie to największy dysk ATA na rynku - dotychczasowy rekordzista to dysk Maxtor o pojemności 320GB, jest on jednak wolniejszy od nowości Hitachi - jego talerze wirują z prędkością 5400 obrotów na minutę. Wśród dysków o prędkości 7200 obrotów jak do tej pory producentom nie udało się przekroczyć granicy 250GB.

Reklama

Deskstar 7K400 jest kolejnym przykładem nowego trendu wśród producentów dysków twardych. Oprócz tradycyjnego rynku zbytu - branży komputerowej - próbują oni rozwijać sprzedaż dla branży elektroniki użytkowej. Hitachi jest tu coraz silniej obecne: 1-calowy dysk twardy tej firmy trafił do najnowszego przenośnego odtwarzacza Apple, iPod mini.

(4D)

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: talerze | firmy | dysk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje