Reklama

15 lat Windowsa 95

Windows 95 był przełomowym systemem operacyjnym Microsoftu. W dniu jego premiery w sklepach ustawiały się kolejki, których pozazdrościć mógłby nawet Apple, a ludzie kupowali po 5 egzemplarzy nowego systemu. Maszyna marketingowa była tak bardzo rozpędzona, że wiele mówiło się o osobach, które kupowały ten produkt, nie posiadając komputera. Mija właśnie 15 lat od tego wydarzenia.

Windows 95 to system, w którym po raz pierwszy zaprezentowano przycisk Start, który doskonale znamy do dzisiaj. W porównaniu do wcześniejszych wersji Windowsa, 95 posiadał całkowicie nowy interfejs użytkownika oraz kilka innych usprawnień "pod maską".

Reklama

Mowa tu przede wszystkim o kultowej już ikonie Mój komputer, która połączona z Eksploratorem pozwalała na znacznie łatwiejsze zarządzanie zasobami komputera. To w tej wersji systemu pojawiła się również rozszerzona struktura rejestru systemowego. W Windows 95 zadebiutowała także technologia Plug&Play, która pozwala na szybkie rozpoznanie urządzeń podłączanych do komputera. W końcu: Windows 95 jako pierwszy system z rodziny Windows straszył niebieskimi ekranami i był dostępny na płycie CD.

Źródło informacji

PC Format

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje