Reklama

USA: Głos bliskich na kasecie

Rodziny osób, które 11 września zginęły na pokładach samolotów rozbitych w Nowym Jorku, Waszyngtonie i w Pennsylwanii, dostaną zapisy ostatnich rozmów komórkowych swych bliskich - zapowiada amerykański teleoperator Verizon Wireless.

Reklama

Na życzenie najbliższych operator bezpłatnie przygotuje taśmę zawierającą zapis ostatnich połączeń telefonicznych pasażerów samolotów, użytych przez terrorystów do ataku na WTC i Pentagon. Na to samo mogą liczyć rodziny osób znajdujących się na pokładzie boeinga, który - zapewne dzięki reakcji pasażerów - rozbił się w Pennsylwanii, nie osiągając zamierzonego celu.

Reklama

- Poczytamy sobie za zaszczyt, jeśli będziemy mogli spełnić taką prośbę - zapewniła rzeczniczka Verizon Wireless Lacy Yeatts. - To oczywiste, że w obliczu tak wielkiego nieszczęścia wielu Amerykanów chciałoby zachować ostatnie słowa swych najbliższych. Uważamy to za obowiązek wobec naszych byłych klientów.

Lacy Yeatts przyznała, że Verizon nie potrafi dziś oszacować, jak wiele osób zgłosi się po nagrania. Nie wiadomo więc, ile straci na tym operator i jak długo trzeba będzie czekać na kasety.

- Nigdy nie przygotowywaliśmy nawet wstępnego planu wdrożenia podobnej usługi, nie wspominając nawet o kosztorysie.

Verozon chce zaproponować to samo także rodzinom zabitych w Pentagonie i bliskim ponad 6 tys. osób pogrzebanych pod gruzami nowojorskich Twin Towers. - Zdajemy sobie sprawę, że wielu z nich w obliczu śmierci żegnało się z ukochanymi osobami właśnie przez telefon - wyjaśnia Lacy Yeatts. - Boimy się jednak, że nie jesteśmy w stanie obsłużyć tak wielkiej liczby wniosków, dlatego na razie ograniczymy się do rodzin pasażerów rozbitych samolotów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje