Reklama

Palm Treo Pro - nie tylko dla profesjonalistów

Treo to jedna z bardziej rozpoznawalnych marek inteligentnych telefonów za Wielką Wodą. W samej Europie palmtopotelefony firmy Palm, do których należy rodzina Treo, nie są aż tak bardzo popularne. Ale to już wkrótce ma się zmienić.

Reklama

Pierwsze co rzuca się w oczy, jeszcze przed rozpakowaniem pudełka, to sam sposób, w jaki dostarczany jest ów palmtopo-telefon. Otóż jego pudełko jest niewielkie, wykonane ze sztywnej tektury - przypominające bardzo opakowanie iPhone'a. Podobieństwo do aparatu firmy Apple zauważalne jest również w sposobie upakowania poszczególnych składników zestawu - jak typowa warstwowa bombonierka. Innymi słowy, duży plus za dbałość o takie szczegóły podejścia do tematu.

Reklama

Materiał z jakiego wykonano palmtopotelefon Palm Treo Pro nie jest zbyt wyszukany - jest to bowiem plastik o fortepianowym połysku. Całość poskładana jest jednak idealnie.

Jeśli chodzi o usadowienie wszystkich elementów, to jest ono praktycznie identyczne do tego spotykanego w całej rodzinie Treo. Warto zaznaczyć jednak, że ekran zamontowany jest na równi z poziomem obudowy, a nie jak w wielu innych PDA zagłębiony poniżej jej poziomu. Dzięki temu znacznie łatwiej obsługuje się urządzenie za pomocą palca (bez rysika), szczególnie przy krawędzi i w rogach.

Jedną z nowości, jaką wprowadza Palm Treo Pro, jest zamiana złącza miniUSB na microUSB. Z ciekawszych elementów wymienić można jeszcze suwak wyciszający głośnik oraz port podczerwieni - coraz rzadziej spotykany w PDA. Mimo że na obudowie nie widać żadnego złącza na karty rozszerzeń, to pod pokrywą baterii zainstalowano slot na karty microSD.

Czym mile zaskoczył, a czym rozczarowuje producent

Palm Treo Pro jak połowa produkowanych aktualnie PDA, oparty jest na chipsecie Qualcomma, który po raz pierwszy pojawił się w palmtopo-telefonie o kodowej nazwie HTC Kaiser, bardziej znany jako MDA Vario III lub HTC TyTN II. Tak jak wymieniony w ostatnim zdaniu PDA, tak i nowe Treo ma CPU taktowany 400MHz zegarem, zintegrowany z nim moduł telefonii komórkowej 3.5G, Bluetooth, WiFi oraz 2-megapikselowy aparat i odbiornik GPS. Jeśli chodzi o pamięć to zaraz po starcie systemu pozostaje 78.70MB obszaru dyskowego i 70.50MB RAMu, a pracą tego PDA zawiadują najnowsze okienka, czyli Windows Mobile 6.1 Professional.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje