Reklama

Niemiecka Era ?

Deutsche Telekom prowadzi obecnie w Wiedniu rozmowy z pozostałymi akcjonariuszami Polskiej Telefonii Cyfrowej o zwiększeniu swoich udziałów w spółce powyżej obecnych 45 proc. - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy DT. - Nie jest tajemnicą, że obecnie prowadzimy w Wiedniu rozmowy z naszymi partnerami, akcjonariuszami PTC, o tym, jak moglibyśmy powiększyć nasz udział w PTC - powiedział PAP Hans Ehnert. - Mamy 45 proc. PTC, a naszym zdecydowanym celem jest uzyskanie udziału większościowego - dodał.

Reklama

Ehnert powiedział, że strategia dotycząca wszelkich inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej zakłada osiąganie większościowych udziałów, dających kontrolę nad spółkami, w które DT się angażuje. Strategia ta dotyczy także PTC. Ehnert odmówił jednak podania szczegółów prowadzonych rozmów. - Dalsze informacje zależą od tego, jak szybko dojdziemy do porozumienia - powiedział. - Jest za wcześnie, żeby spekulować na temat wyników rozmów - dodał.

Reklama

Elektrim nie skomentował w poniedziałek rozmów z DT. - Podjęliśmy decyzję, że nie będziemy komentować żadnych informacji - powiedziała PAP rzeczniczka Elektrimu Ewa Bojar.

Zdaniem analityków informacja DT może oznaczać, że finalizacja rozmów na temat przyszłości PTC nastąpi niedługo. - Od dłuższego czasu na rynku mówiło się, że Elektrim chce sprzedać udziały w PTC, aby pozyskać środki na inne inwestycje, np. El-Net - powiedział Flawiusz Pawluk, analityk z DM BGŻ.

Jego zdaniem, jeżeli DT potwierdza fakt prowadzenia rozmów, oznacza to, że są one zaawansowane i niedługo powinny się zakończyć.

Według analityka, wpływ informacji o sprzedaży przez Elektrim udziałów w PTC na jego kurs giełdowy zależeć będzie od dalszych planów spółki związanych z uzyskanymi środkami. - Dalszy kurs giełdowy Elektrimu zależy od tego, co spółka zrobi z uzyskanymi ze sprzedaży PTC pieniędzmi - powiedział Pawluk.

Uważa on, że rozwiązaniem, które rynek odebrałby najlepiej, byłoby wynagrodzenie przez Elektrim swoim akcjonariuszom wyjścia firmy z bardzo korzystnej inwestycji w telefonię komórkową przez

przeprowadzenie wykupu swoich akcji lub wypłacenie akcjonariuszom znacznej dywidendy.

PTC jest operatorem sieci telefonii komórkowej Era GSM. 51 proc. udziałów w spółce ma Elektrim Telekomunikacja, wspólne przedsięwzięcie Elektrimu i francuskiego koncernu Vivendi.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje