Reklama

​Mudita Pure ­­­ - minimalistyczny smartfon z Polski

Polska firma Mudita, założona przez Michała Kicińskiego, współtwórcę CD Projektu, w marcu następnego roku planuje wprowadzić na rynek minimalistyczny smartfon klasy premium o nazwie Mudita Pure.

Reklama

Mudita Pure, ma na celu ograniczenie rozproszenia uwagi, dając możliwość cieszenia się życiem, offline, ale z telefonem w kieszeni. Opracowane przez polskich inżynierów urządzenie jest przeznaczone dla osób, które chcą pozostać w kontakcie, jednocześnie zachowując zdrowe relacje ze swoim telefonem. Telefon ma niską wartość współczynnika absorpcji promieniowania elektromagnetycznego (SAR) 0,08 W/kg i wyświetlacz E Ink. Dodatkowo poprzez brak przeglądarki internetowej, aplikacji, gier i dostępu do portali społecznościowych -

Reklama

"Każdego dnia jesteśmy przeładowani informacjami i coraz trudniej jest nam znaleźć wewnętrzny spokój. Jako zespół Mudity wierzymy, że wspaniałe rzeczy dzieją się, gdy jesteśmy w pełni obecni. Ponieważ duże firmy technologiczne dążą do pozyskania jak największej naszej uwagi, naruszają naszą prywatność, zachęcają do jak najdłuższego korzystania z ich urządzeń lub platform, Mudita chce zrobić coś odwrotnego  - powiedział Michał Kiciński.

Firma  w jeden dzień osiągnęła zakładany cel zbiórki na Kickstarterze.

Planowana rynkowa cena telefonu do 369 dolarów ­- około 1469 zł.

Premiera: okolice marca 2020

Najważniejsze cechy telefonu Mudita Pure:

 Wyświetlacz E Ink - Mudita Pure posiada 2,84" wyświetlacz E Ink o rozdzielczości 600x480 i gęstości PPI 270, obsługujący 16 odcieni szarości. Wyświetlacze E Ink zapewniają naturalny analogowy efekt podczas czytania i mniej obciążają oczy. Ponadto są doskonale czytelne, nawet przy świetle słonecznym. Ilość pamięci RAM? 16 megabajtów.

Brak emisji niebieskiego światła - Podświetlenie wyświetlacza o temperaturze około 3800K ogranicza ekspozycję na niebieskie światło, co jest niezbędne do zachowania nieprzerwanego i zdrowego snu.

Globalny zasięg - Mudita Pure jest wyposażony w najnowszy wielopasmowy globalny moduł GSM, który można używać do podróżowania w dowolne miejsce na świecie. Działa w ponad 180 krajach na 7 kontynentach. Jest to wyjątkowa funkcja, szczególnie w przypadku klasycznego telefonu.

Własny system operacyjny - Mudita Pure działa na kompaktowym i szybkim MuditaOS, który został samodzielnie stworzony przez firmę. Przy jak najmniejszej liczbie powiadomień zapewnia najwyższe standardy prywatności, wydajności, niezawodności i bezpieczeństwa.

Udostępnianie internetu - Mudita Pure może służyć jako zewnętrzny modem GSM. Możliwe jest korzystanie z Internetu za pomocą kabla USB-C podłączonego do laptopa lub komputera stacjonarnego.

Trwała bateria - Bateria o dużej pojemności 1900 mAh zapewnia swobodę kilkudniowego użytkowania. Szacowany czas pracy baterii to 14 dni w trybie czuwania.

Odtwarzacz muzyki - Nadaje się do odtwarzania muzyki będąc w ruchu, jak i w trakcie sesji jogi czy medytacji. Obsługuje formaty: FLAC, MP3, WAV. Telefon ma głośnik Harman o mocy 1W

Timer do medytacji - Prosty, wbudowany zegar odliczający czas podczas medytacji, pomoże w codziennej praktyce. 

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje