Komórka dla seniora - na co warto zwrócić uwagę

Całkiem duża grupa odbiorców nie korzysta i nie chce korzystać ze smartfonów. Mowa o osobach dojrzałych i seniorach, którzy wiedzą, co w życiu ważne, ceniąc klasyczne modele za niezawodność, prostotę obsługi i możliwość kontaktu z bliskimi. Czym więc powinien charakteryzować się dobry telefon dla seniora i na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu?

- Dla osób starszych największym priorytetem jest utrzymanie bliskiego kontaktu z najbliższymi. Jest to tym ważniejsze, gdy znajomi wyprowadzili się do innego miasta, dzieci pracują, wnuki uczą się, a okazji do spotkania się nie ma najwięcej. Dlatego telefony nie muszą, być wyposażone w skomplikowane funkcje bowiem seniorzy w telefonach cenią sobie przede wszystkim prostą obsługę i czytelność, a telefonów używają głównie do dzwonienia - tłumaczy Jacek Kalamat, kierownik sprzedaży krajowej w myPhone. Na szczęście na rynku wciąż dostępnych jest wiele klasycznych modeli, które są dostosowane do potrzeb osób starszych gwarantując długie rozmowy i częstą korespondencję bez problemów. 

Reklama

Solidna obudowa

Telefony z klawiszami ze względu na swoją prostą budowę charakteryzują się dużą wytrzymałością i odpornością na ewentualne upadki. Szukając modelu dla seniora warto dodatkowo zwrócić uwagę na to, czy jest on wykonany z dobrej jakości materiałów i czy posiada np. detale z metalu. 

Wytrzymała bateria

Pojemność akumulatora przekłada się wprost na długość czasu pracy urządzenia na jednym cyklu ładowania. Z tego względu wielkość baterii dla osoby starszej to podstawa.

Duży ekran
Równie ważny jest wyświetlacz i jego wielkość, która zapewni optymalne użytkowanie telefonu. Modele klasyczne wyposażone są zwykle w ekrany o przekątnej 2-2.4 cala, dzięki czemu dają nie tylko gwarancję komfortu, lecz też odpowiedni obszar do korzystania z menu i pisania esemesów. Czym jeszcze powinien się cechować ekran w telefonie dla seniora? Powinien być czytelny, jasny, posiadać wysoki kontrast i kolorowe menu.

Prosta obsługa

Prosta obsługa to jedna z cech, która łączy wszystkie telefony dla osób starszych. Diabeł tkwi jednak w szczegółach i nawet najmniejszy detal może przesądzić o tym, czy dany telefon będzie lub nie przyjazny dla seniora. O łatwości obsługi telefonu decydują: duże przyciski zapewniające łatwy wybór i odczytanie umieszczonych na nim liter oraz cyfr. Istotne są też duża i czytelna czcionka lub możliwość jej powiększenia w ustawieniach oraz funkcja fotokontaktów lub szybkiego wybierania numeru, dzięki którym możliwe jest błyskawiczne nawiązywanie połączeń z bliskimi.

Przycisk SOS i inne funkcje

Telefony klasyczne mimo swojej prostej budowy i niewymagającego ingerencji systemu, są często wzbogacone o inne przydatne funkcje. Na szczególną uwagę zasługuje przycisk funkcyjny SOS dający możliwość -  za pomocą jednego kliknięcia - nawiązania połączenia/wysłania wiadomości SMS do wcześniej zaprogramowanego numeru. Inną dodatkową opcją, która wzbogaca zestaw jest stacja ładująca, umożliwiająca ładowanie telefonu przez odłożenie go do stacji. Telefony klasyczne zwykle posiadają dodatkowe funkcje takie jak: latarka, radio FM, budzik oraz kalkulator, które przydają się w codziennym życiu. Teraz brak światła na klatce nie stanowi już problemu, a ulubionej audycji można posłuchać na ławeczce w parku.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy