Reklama

Era Tu i Teraz

Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o. - operator sieci Era - wprowadza usługę "Tu i teraz", dzięki której abonent otrzymuje bezpłatnie SMS-y. Ich treść zależy od wybranego kanału oraz miejsca, w którym znajduje się odbiorca. Korzystając z usługi, w zależności od wybranego kanału SMS-owego, można otrzymać wiadomości, żarty, informacje o nowościach w sieci Era, specjalnych promocjach w okolicznych sklepach, o wydarzeniach politycznych i kulturalnych. Aktualnie Era poleca następujące kanały:

- informator o kanałach' na kanale 0 - wiadomości o nowych serwisach w Tu i Teraz, czyli bezpłatnych Kanałach SMS

- "Razem" - serwis towarzyski na kanałach 20-25,

"Żartujesz!" - codzienna porcja humoru na kanale 33,

"Quiz" na kanale 35 - odpowiedz na pytanie a otrzymasz punkty dla Twojego Pingwina, każda odpowiedź wygrywa,

"Gdzie Jestem?" na kanale 50 - tu znajdziesz dokładną nazwę geograficzną miejsca, w którym jesteś teraz,

"SMS Graffitti" - coś w rodzaju "hyde parku" na kanałach 40-46

Jak działa usługa?

Reklama

Kanały SMS (ang. cell broadcast) umożliwiają rozsyłanie krótkich wiadomości tekstowych do wszystkich osób, które zdecydowały się na włączenie danego kanału tematycznego. Maksymalna długość informacji to 1395 znaków. Jest ona wyświetlana od razu na ekranie telefonu (tryb alertowy), a nie zapisywana w skrzynce odbiorczej SMS, tak jak ma to miejsce w przypadku zwykłej wiadomości SMS.

Informacje w poszczególnych kanałach mogą być emitowane na terenie całej Polski, bądź tylko przez wybrane stacje bazowe. W tym drugim przypadku np. wjeżdzając na teren zasięgu stacji bazowej, przy której jest muzeum, na ekranie telefonu pojawia się informacja o aktualnych wystawach. Oczywiście pod warunkiem, że w danym regionie jest aktywny kanał np. Muzea, i że Abonent uaktywnił go.

W niektórych kanałach są przesyłane wiadomości zachęcające do interakcji. Przykładowo, w danym kanale mogą być przesyłane pytania, na które należy odpowiedzieć tradycyjnym SMS-em pod podany numer. Opłata za wysłaną wiadomość zależy od organizatora interaktywnej imprezy i może być taryfikowana normalnie lub jako SMS Specjalny.

Z usługi Kanały SMS może korzystać każdy abonent sieci Era przebywający w Polsce Północnej, Centralnej lub Wschodniej, a także w Poznaniu, na Ziemi Lubuskiej, we Wrocławiu i okolicach, w Opolu, Częstochowie, Katowicach, Krakowie, bądź na drodze krajowej nr 1 do Cieszyna.

(mobile.net.pl)

Szczegóły dotyczace nowej usługi znajdziesz na stronie WWW: Era GSM

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje