Reklama

Zmienia się technologia, zmieniają się ludzie

Rozwój technologii stosunkowo przyczynił się do ułatwienia nam pracy, a także życia. Dziś można śmiało stwierdzić, że jest to czynnik decydujący o lifestyle'u. Nasze przyzwyczajenia stają się coraz częściej uzależnione od dostępnych urządzeń.

Jeszcze kilka lat temu zwykliśmy korzystać ze stacjonarnych komputerów i telefonów, które były dostępne jedynie w obszarze naszego domu, a nawet jednego pokoju. Zarówno telefon, jak i komputer zajmowały standardowe miejsce w gospodarstwie domowym. Dziś telefon możemy śmiało nosić w torebce czy kieszeni, a komputer zapakować do plecaka i podróżować z nim w każde miejsce na świecie.

Reklama

Pierwszy model Nokii 5110 posiadał jedynie kilka możliwości. Jej użytkownik mógł pozwolić sobie m.in. na wykonywanie połączeń czy zapisywanie spotkań w kalendarzu. Obecnie telefony służą już nie tylko do dzwonienia i wysyłania krótkich wiadomości tekstowych, ale także do przeglądania stron internetowych, wysyłania maili i robienia zdjęć dobrej jakości.

Czy laptopy odchodzą na emeryturę?

Szybki rozwój urządzeń elektronicznych przyzwyczaił nas do ciągłych innowacji. Rok temu nowoczesne były dla nas laptopy, jednak teraz powoli wypierają je o wiele mniejsze i jeszcze bardziej mobilne tablety. Dla laika jest to mały, płaski ,,komputerek'' wyglądający jak zeszyt. Od zeszytu różnią się jednak posiadaniem dotykowego ekranu, wbudowanego systemu operacyjnego (iOS lub Android), WiFi, GPS, a także możliwością instalowania aplikacji.

Służą przede wszystkim do konsumpcji środków masowego przekazu - przeglądania stron www, pisania maili, czytania e-booków, oglądania filmów, słuchania muzyki, edytowania tekstów i arkuszy kalkulacyjnych, przygotowywania prezentacji. Od laptopów różnią się przede wszystkim rozmiarem, bardziej wytrzymałą baterią (7-10h), dotykowym ekranem, większą mobilnością i wygodą korzystania.

Pewne jest jednak to, że nie są w stanie w pełni zastąpić wszystkich funkcji komputerów. Tablety są również kilkakrotnie droższe od laptopów, nie oznacza to jednak, że niedługo ta sytuacja się nie zmieni. W wielu środowiskach tradycyjne laptopy zostały już całkowicie zastąpione bardziej mobilnymi tabletami. Wszystko zależy od naszych potrzeb i oczekiwań.

Nowoczesne formy aktywnego spędzania wolnego czasu

Nowa technologia idzie w parze z nowymi formami rozrywki. Zapewne nikomu nie jest obcy świat gier. Bardzo rozpowszechnione są gry i zabawy ruchowe znane nam z najmłodszych lat szkolnych. Jednak czy będąc dorosłymi ludźmi też możemy pozwolić sobie na taką zabawę?

Powszechnie mówi się o zdrowym trybie życia, o konieczności wykonywania ćwiczeń fizycznych dla poprawy samopoczucia i kondycji. Świat gier nie zapomniał o tychże formach. Szczęśliwi mogą być posiadacze Xbox 360 od Microsoft. Dzięki tej konsoli, posiadającej kontroler ruchu, możemy śmiało tańczyć, skakać, a nawet bić się z wirtualnym przeciwnikiem.

Dostępne są różne plansze: aerobik, walka, wyścigi samochodowe, a nawet specjalne ćwiczenia fizyczne - wszystko wedle upodobań. Już nie umiejętność sprawnego obsługiwania się dżojstikiem, czy klawiaturą komputera decyduje o naszym wyniku, lecz nasze osobiste zaangażowanie w grę za pośrednictwem autentycznych ruchów naszego ciała.

Chcąc korzystać z tego rodzaju rozrywki z łatwością możemy ułatwić sobie to zadanie poprzez internet. Serwis taki jak promocyjni.pl podpowie nam gdzie i za ile można nabyć takie gadżety, a także zasugeruje najlepsze okazje cenowe oraz gazetki promocyjne.

Paulina Frankowska

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: technologia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje