Reklama

Zatrzymano hakera poszukiwanego międzynarodowym listem gończym

Mężczyzna odpowie za phishing i pranie brudnych pieniędzy. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, z kont bankowych mógł ukraść kilkadziesiąt milionów dolarów. Zatrzymanie było efektem współpracy policjantów wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie z funkcjonariuszami FBI.

Dzięki współpracy funkcjonariuszy ustalono, że poszukiwany międzynarodowym nakazem aresztowania obywatel Ukrainy może przyjechać do Krakowa. Policjanci wytypowali miejsce, w którym mógłby się zatrzymać.
 
Mężczyzna zupełnie nie spodziewał się obecności policjantów w miejscu, do którego przyjechał – nie stawiał nawet oporu. Został zatrzymany pod zarzutem phishingu i prania brudnych pieniędzy - w kwocie co najmniej 80 milionów dolarów amerykańskich. Trafił do policyjnego aresztu, a w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie zostaną wykonane czynności procesowe z jego udziałem. Policjanci zabezpieczyli również sprzęt teleinformatyczny odnaleziony przy zatrzymanym.
 
W zatrzymaniu hakera policjantów wydziału do walki z cyberprzestępczością wspierali także policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.
 
Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone dla Zachodniego Dystryktu Karoliny Północnej. Dotyczy grupy przestępczej zajmującej się wyłudzaniem środków płatniczych poprzez phishing i następnie praniem brudnych pieniędzy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że z kont bankowych różnych osób mogło zostać wykradzionych co najmniej kilkadziesiąt milionów dolarów.

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: haker | cyberbezpieczeństwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje