Reklama

YouTube: Wideo w formatach powyżej Full HD

Podczas poświęconej wideo online konferencji VidCon 2010 YouTube zapowiedział, że możliwe będzie zapisywanie i odtwarzanie materiałów wideo w rozdzielczości do 4096×2304 (4K). Tym samym YouTube zwiększa sześciokrotnie dotychczasową maksymalną rozdzielczość klipów wideo, która ograniczała się do formatu 1080p (Full HD).

Czytając wpis w blogu Ramesha Sarukkaia z YouTube'a poświęcony tej innowacji, można niemal zobaczyć ironiczny uśmiech na jego twarzy: kamery z jakością 4K należą obecnie do rzadkości, a do odtwarzania potrzebne jest superszybkie łącze internetowe. Na dodatek stosowane do tego projektory 4K mają obecnie rozmiary małej lodówki. Jest to więc raczej funkcja z rodzaju "bo można i da się", podobnie jak wprowadzony pod koniec czerwca guzik z dźwiękami wuwuzeli.

Reklama

Jeśli ktoś ma w domu niezbędny do tego sprzęt, może za pomocą specjalnej listy odtwarzania oglądać pierwsze filmy na YouTubie w rozdzielczości 4K. Klipy te, nawiasem mówiąc, także przy 1080p robią niezwykłe wrażenie.

W dziedzinie rozdzielczości 4K nie jest jeszcze najwyższą granicą: analogowe projektory IMAX osiągają obecnie szacunkową rozdzielczość netto na poziomie 6200×4500 punktów obrazu.

Dowiedz się więcej na temat: rozdzielczość | youtube | wideo | full hd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje