Reklama

Wojna płci w sieci

Wojna płci" nie ogranicza się do świata rzeczywistego. Sonda zorganizowana przez firmę Altavista pokazuje, że trafia również do cyberprzestrzeni. Męski szowinizm jest w internecie powszechny - aż 80% ankietowanych mężczyzn uważa, że porusza się w sieci sprawniej, niż ich partnerki. Mężczyźni również częściej od pań wtrącają się, gdy w sieci surfuje ktoś inny.

Dr Adam Joinson, psycholog z brytyjskiego Open University, tak komentuje wyniki badań: "To nic dziwnego. Odkąd informacja stała się wartościowym towarem, mężczyźni przenieśli swoją tardycyjną rolę myśliwego-zbieracza do internetu, gdzie polują na dane".

Równocześnie Joinson zauważa, że przeświadczenie mężczyzn o ich wyższości nad kobietami-internautami jest zupełnie nieuzasadnione. W rzeczywistości panie prześcigają mężczyzn w wielu obszarach wykorzystywania Sieci, takich jak poczta elektroniczna i wyszukiwanie informacji związanych z ochroną zdrowia. Panie również częściej robią zakupy w Sieci, choć to mężczyźni wydają większe kwoty. Jednak zarówno mężczyźni, jak i kobiety przyznają, że przeszukiwanie internetu wciąż bywa dla nich frustrujące

Reklama

(4D)

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wojna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama