WiFi wygra z 3G?

Autorzy raportu przygotowanego przez firmę analityczną Pyramid twierdzą, że już za trzy lata - w 2007 - liczba użytkowników urządzeń wyposażonych w moduły łączności bezprzewodowej Wi-Fi będzie większa od liczby użytkowników telefonów tzw. trzeciej generacji (3G). Zadecydują o tym względy ekonomiczne.

Tzw. punkty dostępowe WiFi są bowiem znacznie tańsze i prostsze w montażu niz skomplikowana infrastruktura 3G, na dodatek nie wymagają tak dużej ilości miejsca jak maszty telefoniczne i nie powodują tylu protestów. Na dodatek w moduły WiFi można wyposażyć nie tylko komputery, ale i najnowsze telefony komórkowe "drugiej generacji".

Reklama

Niemniej - scenariusz ten nie oznacza śmierci technicznej telefonii 3G - czytamy w raporcie. Oferuje ona bowiem nieco inne usługi niz internet i dzięki temu na pewno tez znajdą się chętni na skorzystanie z niej. Czasem mogą to być nawet te same osoby, które uważają, że obie te technologie doskonale się uzupełniają - twierdza autorzy raportu. Liczbę osób korzystających jednocześnie z WiFi i 3G w roku 2007 - raport prognozuje na ok. 30 procent.

Dowiedz się więcej na temat: wygraj

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje