Warszawa - stolica polskich wirusów

Województwo mazowieckie na czele z Warszawą i to najczęściej atakowany przez wirusy komputerowe region w Polsce - wynika z lipcowego raportu przygotowanego przez Kaspersky Lab.

W poprzednim rankingu Warszawa również zajmowała pierwsze miejsce, jednak jej udział procentowy w infekcjach jest dwukrotnie większy niż w ubiegłym miesiącu. Mamy także sporo nowości w postaci Szczecina, Bolesławca, Bydgoszczy oraz Lublina. Największy, a zarazem niechlubny awans - o pięć pozycji - przypada Wrocławowi. Największym "wygranym" (z punktu widzenia bezpieczeństwa) tego zestawienia jest Łódź. Mimo, że nadal znajduje się w rankingu to procentowy udział w infekcjach spadł w tym mieście z 21,31 proc. do 3,52 proc.

Reklama

Także Katowice zaliczyły spadek aż o 4 pozycje, jednak współuczestnictwo tego miasta zmalało jedynie o 0,71proc. Miasta, które od poprzedniego zestawienia znalazły się poza rankingiem to Zawiercie, Kalisz, Kraków i Olsztyn. Analiza dokonana została w oparciu o informacje dostarczone przez system Kaspersky Security Network (KSN).

Najczęściej infekowane miasta Polski w lipcu

1. Warszawa

2. Poznań

3. Wrocław

4. Szczecin

5. Łódź

6. Bolesławiec

7. Bydgoszcz

8. Gdańsk

9. Katowice

10. Lublin

Można założyć, że Warszawa - jako miasto będące siedzibą największej liczby firm - jest naturalnym celem szkodliwego oprogramowania. To na Warszawie skupia się ponad 40 proc. wszystkich ataków wirusów mających miejsce w naszym kraju. Znajdujący się na drugiej pozycji Poznań to jedynie 5 proc. ogólnej liczby ataków.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: stolica | Warszawa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy