Reklama

W twojej okolicy znaleziono dziecko w śmietniku? Nie daj się nabrać na kolejne oszustwo!

Facebookowe tablice co jakiś czas są zalewane fałszywymi informacjami, które mają nas zachęcić do kliknięcia w link i tym samym polubienia wybranej strony. W ostatnim miesiącu głośna była sprawa kibica Zagłębia, który rzekomo spłonął na stadionie. Internetowi oszuści jednak nie próżnują. Kolejny gorący news informuje, że w naszej okolicy znaleziono żywe dziecko w śmietniku.

Tym razem cyberprzestępcy próbują wywołać w użytkownikach szok i współczucie, nawołując do rozpoznania dziecka. Wiadomość, która imituje prawdziwy serwis informacyjny, ma nas zachęcić do kliknięcia w link. Aby wzmocnić wiarygodność, w tytule newsa jest wstawiana nazwa miejscowości, z której pochodzimy - dzięki temu internauci mają wrażenie, że dotyczy to ich okolicy. 

Reklama

Oczywiście wiadomość jest klasycznym przekrętem, który ma na celu wymuszenie naszego „lajka” i dalsze udostępnienie postu na swojej tablicy. W niektórych przypadkach oszuści wymagają potwierdzenia za pomocą SMS, dzięki czemu włączamy płatną subskrypcję, narażając się na dodatkowe koszty.
 
Aby uchronić się przed tego typu oszustwami, należy dokładnie sprawdzać adres strony internetowej, w którą klikamy. Pod żadnym pozorem nie podajemy swojego numeru telefonu w celu jakiejkolwiek weryfikacji. Jak zawsze w takich przypadkach - należy zachować zdrowy rozsądek.

Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje