Reklama

Uwaga na nieznane kodeki

WMA/TrojanDownloader.GetCodec.Gen to niebezpieczny trojan, który przekonuje użytkownika do pobrania pozornie niezbędnego do odtworzenia danego pliku kodeka. W rzeczywistości pobrany plik okazuje się złośliwym programem.

Program konwertuje wszystkie pliki audio, znalezione na komputerze swojej ofiary, do formatu WMA i modyfikuje je w taki sposób, aby próba ich otwarcia powodowała wyświetlenie komunikatu o konieczności pobrania na dysk brakującego kodeka. Akceptacja komunikatu skutkuje pobraniem na dysk złośliwych programów.

Reklama

- Przemycanie na komputer użytkownika złośliwych aplikacji pod pozorem pobierania niezbędnych do uruchomienia danego pliku kodeków jest znaną, ale ciągle skuteczną sztuczką socjotechniczną wykorzystywaną przez twórców groźnych aplikacji - mówi Paweł Rybczyk, inżynier systemowy firmy DAGMA, ogólnopolskiego dystrybutora rozwiązań ESET.

- Skuteczną metodą ochrony przed tego typu zagrożeniami jest korzystanie z odtwarzaczy plików multimedialnych, które nie są częścią systemu operacyjnego Windows - dodaje Rybczyk.

Źródło: hacking.pl

Źródło informacji

hacking.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Uwaga!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje