TP światowym liderem spamu!

Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd przychodzi do nas spam? Kto go wysyła? Który dostawca internetowy przewodzi w rankingu największych "spamerów"? Wyniki mogą was wszystkich zaskoczyć.

Japoński producent oprogramowania antywirusowego, firma Trend Micro prowadzi ranking dostawców internetowych, od których "wychodzi" najwięcej spamu wysyłanego w sieci internet. Okazuje się, że nieprzerwanie od kilku tygodni na czele tego rankingu jest Telekomunikacja Polska!

Teraz Polska

Dziennie z sieci TP wysyłanych jest ponad 1,59 miliarda niechcianych e-maili. Drugi w rankingu jest włoski Italia Telecom, którego użytkownicy wysyłają tylko o 40 mln mniej spamu niż w TP. Nic dziwnego, że Telekomunikacja Polska jest tak wysoko. Ma od kogo brać przykład. Tuż za polskim i włoskim operatorem jest France Telecom - właściciel Telekomunikacji Polskiej. Od francuskiego operatora wychodzi dziennie ponad 821 mln niechcianych e-maili!. Jak więc widać po wynikach, ciężko będzie "przebić" Telekomunikację Polską, która od dłuższego czasu jest liderem tej niechlubnej klasyfikacji.

Reklama

Z analiz firmy Postini wynika, że 91 proc. przychodzącej poczty to spam. Dziennie wysyłane jest 61 miliardów spamowych maili. "Lewej" poczty będzie tylko więcej, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że ciągle tworzone są nowe metody na zalewanie nas setkami listów.

Spam papierowy

Otóż po spamie e-mailowym przychodzi czas na spam w postacie niechcianych faksów. Firma MultiFax wprowadziła na rynek nową usługę MassFax, która scala walory internetowego faksu z usługą mailingu faksowego.

MultiFax MassFax pozwala na realizację spersonalizowanej kampanii reklamowej, łatwość obsługi i nieograniczone możliwości odbierania i wysyłania faksów poprzez email czynią tę usługę wyjątkowo atrakcyjną dla firm, które chcą promować się w ten sposób.

"Zaletą" tego rozwiązania jest możliwość precyzyjnego dotarcia do dobranej grupy docelowej i śledzenie w czasie rzeczywistym postępów kampanii. Oczywistym minusem tej usługi jest fakt otrzymywania niechcianego faksu, co jest równoznaczne ze spamem.

Walcz ze spamem!

Jak pozbyć się niechcianej korespondencji? Eksperci z firmy McAfee przygotowali kilka rad:

- Nigdy nie odpowiadaj na spam. Jeśli wyślesz choćby prośbę o usunięcie twojego adresu z listy mailingowej, potwierdzisz, że twój adres jest właściwy.

- Sprawdź, czy Twój adres e-mail figuruje w wyszukiwarkach internetowych. Jeśli okaże się, że jest on umieszczony na konkretnych stronach www lub listach dyskusyjnych, spróbuj jak najszybciej go stamtąd usunąć.

- Nie klikaj w linki w wiadomościach spamerów nawet, jeśli mają prowadzić do rzekomej rezygnacji z subskrypcji. Często zawierają one kod identyfikujący e-mail odbiorcy, informujący o tym, że trafili na poprawny adres.

- Nie odpowiadaj na korespondencję z prośbą o aktualizację i potwierdzenie szczegółów Twojego konta bankowego. Twój bank, firma wydająca kartę kredytową etc. już mają Twoje dane i nie muszą ich potwierdzać.

- Jeżeli na Twój adres przychodzi dużo niechcianej poczty, powinieneś rozważyć zmianę adresu e-mail.

Legenda głosi, że słowo spam (z ang. "mielonka") pochodzi z jednego ze skeczów Monty Pythona, w którym klient restauracji dowiaduje się, że w każdym daniu znajduje się trochę mielonki. Próba zamówienia czegoś innego prowadziła do pojawienia się wikingów, którzy śpiewali: "Spam, spam, lovely spam". Spam jest także "rozszyfrowywany" jako "Stupid Person AdvertiseMent" (reklama dla głupiej osoby).

PG

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: e-mail | firma | spam
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy